Eric Clapton w teledysku do piosenki „Spiral”

Eric Clapton w teledysku do piosenki „Spiral” screen z youtube.com/Eric Clapton

„Spiral” to kolejny singiel promujący nową płytę artysty zatytułowaną „I Still Do”. Zobaczcie klip do tej kompozycji.

Utwór „Spiral” skomponował Eric Clapton. Teledysk do tej piosenki pokazuje całą ponad 60-letnią karierą słynnego gitarzysty poprzez odtworzenie okładek jego albumów oraz popularnych fotografii. Widzimy go z czasów, kiedy występował w zespołach Cream i Yardbirds czy na zdjęciach z płyt „Slowhand” i najnowszej „I Still Do” (okładka autorstwa sir Petera Blake’a). Klip jest animowany. Zobaczcie to wideo.

Nowa płyta Claptona ukazała się 20 maja 2016 roku. Znalazły się na niej zarówno utwory w oryginale napisane przez muzyka („Spiral”, „Catch the Blues”), jak i covery przebojów Roberta Johnsona („Stones in My Passway”) czy Boba Dylana („I Dreamed I Saw St. Augustine”). W sumie jest to 12 piosenek. Premierze albumu towarzyszyła emisja specjalnego programu „Eric Clapton: I Still Do – An Intimate Discussion About Rock, the Blues and Shepherd's Pie”, w którym artysta opowiedział o pracy nad krążkiem. Można go było zobaczyć zobaczyć w telewizji MTV i VH1.

Do współpracy nad płytą Clapton zaprosił Glyna Johnsa, z którym stworzył takie przeboje jak „Cocaine” czy „Wonderful Tonight”. Było to dla nich duże przeżycie, bo od tamtego czasu nie tworzyli razem muzyki.

"

To była długa i wyczekiwana okazja, żeby znowu spotkać się z Glynem Johnsem, a także, nawiasem mówiąc, 40. rocznica ukazania się „Slowhand” - napisał Clapton na swoim profilu na Facebooku. "

Radości nie ukrywał też Glyn.

"

Pracowałem z wieloma wspaniałymi gitarzystami, ale różnica polega na tym, że Eric jest utalentowany jak mało kto. Z mojego doświadczenia wiem, że on potrafi siedzieć nad czymś i kombinować przez długi czas. W większości jest to emocjonalna odpowiedź na to, co dzieje się wokół niego, co sugerują piosenki. To wszystko płynie prosto z jego serca aż do jego palców - stwierdził Johns w wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone”. "

Muzycy wyjaśnili również, skąd wziął się tytuł płyty „I Still Do”. Tak naprawdę wywodzi się on od słów ciotki Claptona. Zanim kobieta zmarła, Eric zdążył jej jeszcze podziękować za to, że opiekowała się nim, mimo że nie był grzecznym dzieckiem. Ona odpowiedziała mu: „I like you, and I still do” („Lubiłam cię i nadal lubię”).

Lista utworów na płycie I Still Do

1. „Alabama Woman Blues”

2. „Can't Let You Do It”

3. „I Will Be There”

4. „Spiral”

5. „Catch the Blues”

6. „Cypress Grove”

7. „Little Man, You've Had a Busy Day”

8. „Stones in My Passway”

9. „I Dreamed I Saw St. Augustine”

10. „I'll Be Alright”

11. „Somebody's Knockin’"

12. „I'll Be Seeing You”

Kupicie ten album?

Więcej: