Eric Clapton ma problemy ze zdrowiem

Eric Clapton ma problemy ze zdrowiem ons.pl

Nie wiadomo, co będzie dalej z karierą legendarnego muzyka. Z powodu nieuleczalnego uszkodzenia układu nerwowego ma trudności z grą na gitarze.

Eric Clapton w jednym z wywiadów wyznał, że czuje się coraz gorzej. Niestety, wszystko wskazuje na to, że jego stan nie ulegnie poprawie. Sytuacja niekorzystnie wpływa na jego zdolność gry na gitarze. Neuropatia obwodowa, na którą cierpi artysta, może osłabiać czucie oraz utrudniać poruszanie się. Z tego powodu w 2013 roku gitarzysta zmuszony był odwołać kilka koncertów. Chodziło głównie o ból pleców. To właśnie to był początek jego choroby.

"

Przez ostatni rok bardzo cierpiałem. Zaczęło się od bólu w dole pleców, a potem przekształciło się to w chorobę zwaną neuropatią, czyli uszkodzenie nerwów obwodowych. Czuję się, jakby przez moje nogi przechodziły wstrząsy elektryczne. Bardzo trudno jest mi grać na gitarze i musiałem pogodzić się z faktem, że nie będzie lepiej - wyznał. "

W 2014 roku artysta rozważał zakończenie koncertowania. Uznał jednak, że mimo iż nie jest łatwo, to jednak w przeszłości musiał sobie radzić z gorszymi rzeczami.

"

Był taki jeden moment w moim życiu, kiedy zostałem odwieziony do szpitala St Paul w Minnesocie. Najwyraźniej byłem umierający. Miałem trzy wrzody i jeden z nich krwawił. Piłem trzy butelki brandy i garściami brałem kodeinę.  "

Artysta przyznał, że cieszy się, że dożył 70. roku życia. Zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że nigdy się nie oszczędzał. W latach 70. miał problemy z alkoholem i był uzależniony od narkotyków. W 1971 roku musiał zawiesić karierę, po tym jak stracił przytomność podczas koncertu charytatywnego w Madison Square Garden.

"

Biorąc pod uwagę to, że wciąż jestem na odwyku alkoholowym i narkotykowym, uważam, że to, że nadal żyje to ogromny sukces. Szczerze mówiąc, powinienem był kopnąć w kalendarz dawno temu. Z jakiegoś powodu zostałem wyrwany z piekła i dostałem kolejną szansę - dodał.  "

Już pod koniec maja 2016 roku muzyk mówił, że nie czuje się najlepiej.

"

Mam problemy zdrowotne z plecami oraz problemy neurologiczne, które źle wpływają na moje ręce. Jeżeli nie będzie jakichś poważnych skutków ubocznych, pewnie zacznę pracować. Ale jeśli one się pojawią, będę musiał przemyśleć, co robić dalej. Może trzeba będzie zrobić sobie przerwę - stwierdził. "

20 maja 2016 roku ukazała się nowa płyta Claptona pt. „I Still Do”. Jest to 23. studyjny album w dorobku artysty. Na krążku znalazło się 12 utworów. Część z nich napisał sam Clapton („Spiral”, „Catch the Blues”), a niektóre to covery przebojów Roberta Johnsona („Stones in My Passway”) czy Boba Dylana („I Dreamed I Saw St. Augustine”). 

Myślicie, że to koniec kariery Erica Claptona?

Więcej: