„Elvis & Nixon”: Zobacz zwiastun filmu o Elvisie Presleyu

„Elvis & Nixon”: Zobacz zwiastun filmu o Elvisie Presleyu screen z youtube.com/Movieclips Trailers

W 2016 roku na ekranach kin pojawi się film pt. „Elvis & Nixon”. W rolę króla rock and rolla wcieli się aktor Michael Shannon, a prezydenta USA zagra Kevin Spacey.

W grudniu 1970 roku w Białym Domu doszło do niezwykłego spotkania. Elvis Presley odbył tajną rozmowę z ówczesnym prezydentem Stanów Zjednoczonych Richardem Nixonem. Dopiero dwa lata po tym wydarzeniu dowiedział się o nim dziennik „The Washington Post”. Zdjęcie przedstawiające obu mężczyzn jest jednym z najczęściej poszukiwanych w Archiwum Narodowym.

fot. screen z youtube.com/Movieclips Trailers

To właśnie o tym spotkaniu opowiada film „Elvis & Nixon”. Produkcja w sposób humorystyczny przedstawia kulisy rozmowy Presleya i Nixona. Muzyk próbuje osobiście dostarczyć swój list do prezydenta USA, w którym prosi go, żeby pozwolił mu dołączyć do departamentu ds. zwalczania narkotyków i niebezpiecznych substancji.

W zwiastunie filmu pokazana została reakcja Nixona na pomysł Presleya. Prezydent początkowo nie wierzy, że legendarny muzyk poprosił o spotkanie i nie chce się na nie zgodzić. Doradcy podpowiadają mu jednak, że powinien to zrobić, bo może to zwiększyć jego popularność wśród młodzieży. 

"

- To jeden z najpopularniejszych ludzi na świecie. Uwielbia pistolety i nienawidzi Beatlesów - mówi Egil Krogh. 

- The Beatles? Też ich nie lubię - odpowiada Nixon. "

W dalszej części filmu dochodzi do słynnego spotkania. Zobaczcie ten trailer.

W rolę prezydenta USA wcieli się Kevin Spacey (czyli słynny prezydent Frank Underwood z serialu „House of Cards”), a króla rock and rolla zagra Michael Shannon. Obok nich wystąpią także m.in.: Alex Pettyfer, Colin Hanks i Evan Peters. Za reżyserię filmu odpowiada Liza Johnson. Autorami scenariusza są Cary Elwes oraz Hanala i Joey Sagal. Produkcja wejdzie na ekrany kin 15 kwietnia 2016 roku. 

8 stycznia 2016 roku obchodziliśmy 81. rocznicę urodzin Elvisa Presleya. Z tej okazji przygotowaliśmy quiz, w którym możecie sprawdzić swoją wiedzę o tym wokaliście.

Wybierzecie się do kina na film „Elvis & Nixon”?

Więcej: