Elton John zebrał ponad 6 milionów dolarów na walkę z AIDS

Elton John zebrał ponad 6 milionów dolarów na walkę z AIDS ons.pl

Muzyk od lat angażuje się w pomoc na rzecz potrzebujących. W tym roku po raz kolejny zorganizował specjalne przyjęcie, na którym zbierał fundusze, które wspomogą jego fundację.

Elton John w 1992 roku założył fundację Elton John AIDS Foundation, która zajmuje się profilaktyką HIV i AIDS, programami edukacyjnymi, bezpośrednią opieką oraz wsparciem dla osób zakażonych i chorych. Muzyk od kilku lat przy okazji oscarowej gali organizuje w Los Angeles specjalne przyjęcia, na których zbiera pieniądze na rzecz potrzebujących.

"

Aż trudno uwierzyć, że to już nasze 24. oscarowe przyjęcie. Doskonale pamiętam pierwszą imprezę. Udało nam się wtedy zebrać ok. 300 tysięcy dolarów i myśleliśmy, że zrobiliśmy coś nadzwyczajnego - powiedział.  "

Tym razem artysta zgromadził ponad 6 milionów dolarów. John był nie tylko gospodarzem imprezy, ale także wystąpił na scenie wraz ze swoim zespołem. Zdjęcia z wydarzenia muzyk zamieścił na Instagramie.

"

Oczywiście w naszym biznesie Oscary są bardzo ważne. Ale w normalnym życiu tak naprawdę nie są. Dopiero takie przyjęcia organizowane na cele charytatywne pozwalają nam sobie uświadomić, że ratowanie życia jest tak naprawdę najważniejszą sprawą na świecie - powiedział aktor Chris Hardwick. "

Na uroczystości pojawiło się wiele gwiazd. Wśród nich byli m.in. Mariah Carey, Steven Tyler, Boy George czy Andie MacDowell.

W czasie imprezy odbyła się aukcja, z której całkowity dochód został przekazany na rzecz fundacji Eltona Johna. Muzyk zaśpiewał także swoje największe przeboje oraz piosenki ze swojej nowej płyty „Wonderful Crazy Night”. Album ukazał się 5 lutego 2016 roku. Promowały go single „Looking Up”, „Blue Wonderful” i „In the Name of You”. W wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone” artysta przyznał, że jest to bardzo radosna płyta, ponieważ on nigdy wcześniej nie był szczęśliwszy.

Więcej: