Elton John zaszczycony rozmową z Władimirem Putinem

Elton John zaszczycony rozmową z Władimirem Putinem ons.pl

We wrześniu Elton John został wkręcony przez rosyjskich komików. Myślał, że rozmawiał z prezydentem Rosji przez telefon. Polityk postanowił przeprosić wokalistę i zadzwonił do niego kilka dni później. Muzyk w końcu skomentował całą sprawę.

Elton John ucieszył się, że udało mu się osobiście porozmawiać z przywódcą Rosji.

"

Byłem zaszczycony, że rozmawiałem z Władimirem Putinem. Z niecierpliwością czekam na moment, kiedy się spotkamy. Prawdopodobnie stanie się to w ciągu najbliższego roku.  "

Jak wyglądała rozmowa z rosyjskim prezydentem?

"

Był bardzo uprzejmy i dobrze mówił po angielsku. Przeprosił za wkręt komików. "

Komicy wkręcili Eltona Johna po tym, jak brytyjski wokalista powiedział w wywiadzie dla BBC, że chętnie spotka się z rosyjskim przywódcą, by omówić sytuację środowiska LGBT w Rosji. Jeden z nich naśladował Władimira Putina, a drugi wcielił się w rolę jego rzecznika prasowego, który tłumaczył rozmowę na język angielski. 

Muzyk był bardzo wdzięczny za rozmowę.

"

Dziękuję prezydentowi Władimirowi Putinowi za skontaktowanie się ze mną i rozmowę telefoniczną - napisał na Instagramie.  "

Kiedy wyszło na jaw, że rozmowa była tylko żartem, Elton John był bardzo rozczarowany. 

"

Wkręty są fajne, ale homofobia nigdy. Kocham Rosję i moja oferta rozmowy z prezydentem Putinem o prawach osób z LGBT jest nadal aktualna. Zawsze będę wspierał tych, którzy są dyskryminowani. Jeśli ten niefortunny incydent sprawił, że ta ważna sprawa znów była w centrum uwagi, jestem szczęśliwy, że zostałem wkręcony - stwierdził.  "

Władimir Putin w rozmowie telefonicznej przeprosił Eltona Johna za głupi żart rosyjskich komików. 

"

Wiem, że zostałeś wkręcony, ale nie obrażaj się na nich, są nieszkodliwi, chociaż to ich oczywiście nie usprawiedliwia.  "

Obiecał również, że w przyszłości spotkają się i porozmawiają na interesujące ich tematy.

Elton John przebywa obecnie w Londynie, gdzie promuje kampanię na rzecz walki z HIV i AIDS. Muzyk pracuje też nad nową płytą. Album „Wonderful Crazy Night” zostanie wydany 5 lutego 2016 roku.

Zamierzacie kupić ten krążek?

Więcej: