Elton John zapowiada nowy album

Elton John zapowiada nowy album ons.pl

W przyszłym roku ukaże się nowa płyta Eltona Johna. Krążek zostanie zatytułowany „Wonderful Crazy Night”. Jakie piosenki znajdą się na albumie?

33. studyjny album Eltona Johna pt. „Wonderful Crazy Night” zostanie wydany 5 lutego 2016 roku. Produkcją płyty muzyk zajął się wraz z T-Bone Burnettem. Krążek został nagrany w Village Studio w Los Angeles. Wydawnictwo dostępne jest już w przedsprzedaży w serwisie iTunes. Wszyscy, którzy zamówią album, otrzymają możliwość pobrania pierwszego singla promującego płytę zatytułowanego „Looking Up”. 

W nagraniach płyty udział wziął Bernie Taupin, z którym Elton bardzo często współpracował. Do zespołu wokalisty dołączyli muzycy, z którymi nie występował od ponad dekady: perkusista Nigel Olsson i gitarzysta Davey Johnstone. Po raz pierwszy zagrali oni z Johnem na przełomie lat 60. i 70. Perkusista Ray Cooper, basista Matt Bissonette, klawiszowiec Kim Bullard i perkusista John Mahon dopełniają skład artystów, których usłyszymy na „Wonderful Crazy Night”.

Płyta będzie dostępna w dwóch wersjach: standardowej i deluxe, na której znajdą się 2 dodatkowe utwory: „Free And Easy” i „England And America”. W oficjalnym sklepie internetowym Eltona Johna można kupić także wersję „super deluxe”, która zawierać będzie 2 płyty CD z 4 bonusowymi kompozycjami oraz 20-stronicową książkę z tekstami piosenek i zdjęciami wokalisty.

Lista utworów na płycie Wonderful Crazy Night

1. „Wonderful Crazy Night”

2. „In The Name Of You”

3. „Claw Hammer”

4. „Blue Wonderful”

5. „I've Got 2 Wings”

6. „A Good Heart”

7. „Looking Up”

8. „Guilty Pleasure”

9. „Tambourine”

10. „The Open Chord”

11. „Free And Easy” (wersja deluxe)

12. „England And America” (wersja deluxe)

Co sądzicie o nowej piosence Eltona Johna?

Więcej: