Elton John żałuje, że nie spotkał się z Władimirem Putinem

Elton John żałuje, że nie spotkał się z Władimirem Putinem AP/FOTOLINK/EAST NEWS

Muzyk miał porozmawiać z prezydentem Rosji po koncercie w Moskwie. Putin w ostatniej chwili odwołał jednak spotkanie.

Elton John powiedział, że bardzo żałuje, że nie spotka się z Władimirem Putinem. Wokalista przebywa w Rosji i miał nadzieję, że w końcu dojdzie do obiecanej rozmowy. W ostatnim czasie wielokrotnie podkreślał, że bardzo chciałby omówić z politykiem sytuację środowiska LGBT. 

W poniedziałek 30 maja 2016 roku Elton John wystąpił w Moskwie. Artysta zaprezentował swoje największe przeboje jak: „Crocodile Rock”, „Candle in the Wind” czy „I'm Still Standing”. Zobaczcie amatorskie nagrania z tego wydarzenia.

Muzyk podczas koncertu postanowił odnieść się do sprawy spotkania z prezydentem Rosji. Brytyjczyk podziękował Władimirowi Putinowi za zaproszenie do „dyskusji o poważnych sprawach dotyczących Rosji, zwłaszcza tych związanych z LGBT, HIV i AIDS”. Jednocześnie wciąż liczy na to, że do rozmowy jednak dojdzie.

"

Mimo że ostatecznie okazało się to niemożliwe, to mam ogromną nadzieję, że znajdziemy czas, żeby się spotkać w niedalekiej przyszłości - powiedział. "

Pochwalił także działalność żony Dmitrija Miedwiediewa, która w ostatnim czasie pracuje nad tym, żeby zwrócić uwagę społeczeństwa na zagrożenia związane z HIV i AIDS.

"

To jest wręcz konieczne! Dialog jest naprawdę potrzebny, żeby zakończyć epidemię AIDS - dodał.  "

Na koniec wyraził nadzieję, że wkrótce znów odwiedzi Rosję i będzie mógł pomóc wszystkim chorym. 

Kilka dni przed wizytą Eltona Johna w Moskwie rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow poinformował, że mimo wcześniejszych zapowiedzi, ze względu na napięty harmonogram i inne obowiązki Władimir Putin nie spotka się z muzykiem. 

"

Niestety tym razem to się nie stanie, bo ma on zupełnie inne plany. To nie oznacza jednak, że do rozmów nie dojdzie w niedalekiej przyszłości - powiedział. "

Po raz pierwszy informacje o rozmowach między wokalistą a politykiem pojawiły się we wrześniu 2015 roku. Jednak wtedy okazało się, że muzyk został wkręcony przez rosyjskich komików. Wkrótce potem Putin postanowił przeprosić artystę i zadzwonił do niego osobiście. Obiecał, że jeżeli John przyjedzie kiedyś do Moskwy, chętnie się z nim spotka.

Wciąż nie wiadomo, kiedy dojdzie do rozmów.

Więcej: