Elton John w koncertowej wersji „Looking Up”

Elton John w koncertowej wersji „Looking Up” Screen z youtube.com/EltonJohnVEVO

W lutym 2016 roku Elton John wyda płytę „Wonderful Crazy Night”. Krążek promuje utwór „Looking Up”, który został nagrany także w wersji koncertowej. Jak brzmi?

W listopadzie 2015 roku Elton John zaprezentował teledysk do piosenki „Looking Up”. Jest on bardzo radosny i kolorowy. Pokazuje artystę grającego na fortepianie oraz historię jego słynnych okularów. Wokalista postanowił stworzyć również alternatywną wersję tego nagrania. Zaprezentował video z koncertową wersją tego utworu. „Looking Up” zagrał z nim zespół, z którym występuje od lat: gitarzysta Davey Johnstone, basista Matt Bissonette, klawiszowiec Kim Bullard, perkusiści John Mahon, Nigel Olsson i Ray Cooper. Zobaczcie to video.

Utworu nie można posłuchać jeszcze w czasie koncertów Eltona Johna. Zagrał go dopiero raz na występie w Royal Albert Hall w Londynie. Materiał z nowej płyty będzie promowany podczas nowej trasy koncertowej. 

"

Zobaczymy, ile piosenek uda nam się zaprezentować na występach. To trudne kiedy ma się listę utworów, które fani kochają i które muszą usłyszeć. Ale myślę, że nowe kompozycje staną się znakiem rozpoznawczym Eltona Johna - powiedział artysta w wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone”.

"

Album „Wonderful Crazy Night” ukaże się 5 lutego 2016 roku. Produkcją płyty zajął się sam Elton John wraz z T-Bone Burnettem. Teksty piosenek napisał wieloletni współpracownik wokalisty - Bernie Taupin. 

"

Powiedziałem mu, że chcę, aby nawet wolne piosenki były optymistyczne. Chciałem nagrać wesołe kompozycje - stwierdził Elton.  "

Wprawdzie granie tego typu utworów nie jest łatwe, ale John uznał, że nowa płyta musi być radosna.

"

Jako pianiście bardzo trudno jest mi grać szybkie piosenki. To o wiele trudniejsze niż napisanie powolnej ballady, bo pianino znacznie różni się od gitary. Ale w tym przypadku, ponieważ miałem odpowiedni nastrój i wiedziałem, czego chcę, to poszło bardzo, bardzo szybko! "

Płyta będzie dostępna w dwóch wersjach: standardowej i deluxe, na której znajdą się 2 dodatkowe utwory: „Free And Easy” i „England And America”.

Lista utworów na płycie Wonderful Crazy Night

1. „Wonderful Crazy Night”

2. „In The Name Of You”

3. „Claw Hammer”

4. „Blue Wonderful”

5. „I've Got 2 Wings”

6. „A Good Heart”

7. „Looking Up”

8. „Guilty Pleasure”

9. „Tambourine”

10. „The Open Chord”

11. „Free And Easy” (wersja deluxe)

12. „England And America” (wersja deluxe)

Podoba Wam się „Looking Up”?

Więcej: