Elton John prezentuje piosenkę „In the Name of You”

Elton John prezentuje piosenkę „In the Name of You” ons.pl

Nowa płyta artysty nosi tytuł „Wonderful Crazy Night”. Album ukaże się 5 lutego 2016 roku. Posłuchajcie singla promującego to wydawnictwo.

„In the Name of You” to kolejny utwór z nowego albumu Eltona Johna. Jest to piosenka na pograniczu ostrego brzmienia i klasycznego stylu, z którego znany jest wokalista. Centralnym punktem kompozycji jest solówka na gitarze elektrycznej. Posłuchajcie tego singla.

Płyta „Wonderful Crazy Night” to 33. krążek w dorobku Eltona Johna. Producentem albumu został T Bone Burnett. Teksty piosenek napisał Bernie Taupin, z którym artysta współpracował już wielokrotnie. Do zespołu wokalisty dołączyli muzycy, z którymi nie występował od ponad dekady: perkusista Nigel Olsson i gitarzysta Davey Johnstone. Po raz pierwszy zagrali oni z Johnem na przełomie lat 60. i 70. Perkusista Ray Cooper, basista Matt Bissonette, klawiszowiec Kim Bullard i perkusista John Mahon dopełniają skład artystów, których usłyszymy na „Wonderful Crazy Night”.

John zapowiada, że będzie to bardzo optymistyczna i radosna płyta. 

"

Powiedziałem, że chcę, aby nawet wolne piosenki były optymistyczne. Chciałem nagrać wesołe kompozycje. Stwierdziłem, że chcę, aby biła z nich radość od początku do końca. I tak ma być też z wolnymi utworami - wyznał. "

Krążek promuje piosenka „Looking Up”, do której powstał bardzo kolorowy teledysk. Barwy wirują w rytm melodii, a wśród nich pokazuje się sylwetka Eltona Johna grającego na fortepianie. Klip opowiada jednocześnie historię unikalnych okularów wokalisty.

Drugim singlem zapowiadającym album jest utwór „Blue Wonderful”. Do piosenki powstał bardzo klimatyczny klip. Widzimy w nim parę tancerzy, którzy poruszają się w sposób surrealistyczny, przypominający sen. Unoszą się w powietrzu, co wygląda niemal magicznie. Zobaczcie to wideo.

Elton John zamieścił na swoim profilu na Facebooku krótką zapowiedź tego, co znajdzie się na albumie „Wonderful Crazy Night”.

Płyta będzie dostępna w dwóch wersjach: standardowej i deluxe, na której znajdą się 2 dodatkowe utwory: „Free And Easy” i „England And America”. 

Lista utworów na płycie Wonderful Crazy Night

1. „Wonderful Crazy Night”

2. „In The Name Of You”

3. „Claw Hammer”

4. „Blue Wonderful”

5. „I've Got 2 Wings”

6. „A Good Heart”

7. „Looking Up”

8. „Guilty Pleasure”

9. „Tambourine”

10. „The Open Chord”

11. „Free And Easy” (wersja deluxe)

12. „England And America” (wersja deluxe)

Podoba Wam się utwór „In the Name of You”?

Więcej: