Elton John prezentuje nowy teledysk

Elton John prezentuje nowy teledysk Screen z youtube.com/EltonJohnVEVO

W lutym 2016 roku ukaże się nowa płyta Eltona Johna. Pierwszym singlem promującym ten album jest piosenka „Looking Up”. Zobaczcie teledysk do tego utworu.

Teledysk do „Looking Up” jest bardzo kolorowy i impresjonistyczny. Barwy wirują w rytm melodii, a wśród nich pokazuje się sylwetka Eltona Johna grającego na fortepianie. Klip opowiada jednocześnie historię unikalnych okularów wokalisty. W ciągle zmieniającym się obrazie widzimy różne okulary, które na przestrzeni ostatnich lat nosił artysta: od słynnej pary w kształcie serca, która została niedawno skradziona z muzeum w Memphis do czerwonych, które zakładał w czasie trasy koncertowej Red Piano Tour.

Album „Wonderful Crazy Night” ukaże się 5 lutego 2016 roku. Produkcją płyty zajął się sam Elton John wraz z T-Bone Burnettem. Krążek został nagrany w Village Studio w Los Angeles. Wydawnictwo dostępne jest już w przedsprzedaży w serwisie iTunes. W nagraniach płyty udział wziął Bernie Taupin, z którym Elton współpracuje od lat.

"

Jak zdajesz sobie sprawę na podstawie mojej wcześniejszej pracy, kieruję się trochę w stronę ezoteryczną. Lubię pisać o ciemnej stronie różnych zjawisk. Ale tym razem Elton czuł, że na świecie jest zbyt wiele bólu i cierpienia i ja nie muszę się jeszcze bardziej do tego przyczyniać. Dlatego właśnie on chciał zrobić coś, co będzie emanować pozytywną energią - powiedział Taupin w wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone”.

"

Artysta przyznał też, że pisanie wesołych piosenek nie przyszło mu łatwo.

"

Myślę, że każdy kompozytor, i pewnie wielu by się ze mną zgodziło, uważa, że o wiele bardziej interesujące jest pisanie o złych stronach rzeczy. Dużo łatwiej napisać o złamanym sercu niż o szczęśliwym romansie - przyznał.  "

Na płycie „Wonderful Crazy Night” znajdzie się 12 kompozycji. Album będzie dostępny w dwóch wersjach: standardowej i deluxe, na której znajdą się 2 dodatkowe utwory: „Free And Easy” i „England And America”. W oficjalnym sklepie internetowym Eltona Johna można kupić także wersję „super deluxe”, która zawierać będzie 2 płyty CD z 4 bonusowymi kompozycjami oraz 20-stronicową książkę z tekstami piosenek i zdjęciami wokalisty.

We wrześniu 2015 roku Elton John został wkręcony przez rosyjskich komików. Myślał, że rozmawiał z prezydentem Rosji przez telefon. Polityk postanowił przeprosić wokalistę i zadzwonił do niego kilka dni później. 

Lista utworów na płycie Wonderful Crazy Night

1. „Wonderful Crazy Night”

2. „In The Name Of You”

3. „Claw Hammer”

4. „Blue Wonderful”

5. „I've Got 2 Wings”

6. „A Good Heart”

7. „Looking Up”

8. „Guilty Pleasure”

9. „Tambourine”

10. „The Open Chord”

11. „Free And Easy” (wersja deluxe)

12. „England And America” (wersja deluxe)

Jak Wam się podoba nowy teledysk Eltona Johna?

Więcej: