Elton John pomoże społeczności LGBT w Afryce

Elton John pomoże społeczności LGBT w Afryce ons.pl

Muzyk bardzo często angażuje się w pomoc charytatywną. Tym razem postanowił przeznaczyć 10 milionów dolarów, aby wesprzeć osoby, które są napiętnowane ze względu na swoją orientację seksualną.

Elton John zadeklarował, że jego fundacja wesprze środowisko LGBT w Afryce. Muzyk chce pomóc tym, którzy są prześladowani i stygmatyzowani we własnych krajach. Jego 10-milionowa darowizna ma wesprzeć tych, którzy mieszkają w homofobicznych regionach. 

"

Wiem, że niektóre rządy w Afryce nie będą reagować na działania takiej osoby jak ja i będą im mówić, że należy robić to, co należy robić. Nie liczę na jakieś daleko idące decyzje. To, co mogę zrobić, to zapewnić, że osoby ze społeczności LGBT, mogą liczyć na nasze wsparcie. Jeśli z powodu ich orientacji seksualnej nie przyjmą ich w szpitalu, my możemy dać im lekarstwa. Jeśli zostaną aresztowani, udzielimy im pomocy prawnej - zapowiedział muzyk na międzynarodowej konferencji. "

W wielu krajach, jak np. w Nigerii i Sudanie, istnieje nawet groźba kary śmierci dla osób LGBT. Przez lata dochodziło tam także do gwałtownych ataków i prześladowań.

"

Będziemy im pomagać. Jeśli chodzi o te państwa, kto wie, może to potrwać nawet 50 lat, ale gwarantuję wam, że w końcu dojdzie do zmian. Być może ci ludzie będą musieli walczyć o swoje życie, ale to będzie tego warte, bo ostatecznie wygrają. W Anglii w latach 60. za bycie homoseksualistą było się sądownie ściganym. Ludzie, którzy mogli sobie na to pozwolić, jeździli do północnej Afryki, żeby uprawiać seks albo byli aresztowani w toaletach publicznych. Teraz mogłem poślubić mojego partnera. Wszystko może się zmienić. "

Elton John odwiedził również klinikę w Durbanie. Towarzyszył mu minister zdrowia Republiki Południowej Afryki - Aaron Motsoaledi.

"

To było niesamowite doświadczenie, ponieważ wiele lat temu byłem wraz z moim partnerem Davidem w Durbanie i spotkałem się z kilkoma członkami społeczności LGBT w pokoju nad restauracją. Żadna z tych osób nie chciała zrobić sobie z nami zdjęcia, bo nie chciała być pokazana w gazetach. Gdyby tak się stało, mogliby zostać zaatakowani.  "

Artysta zaznaczył, że pomoc osobom ze środowiska LGBT jest bardzo ważna i ma nadzieję, że jego zaangażowanie wkrótce przyniesie pozytywne skutki. 

W marcu 2016 roku Elton John zorganizował specjalne przyjęcie, na którym zbierał fundusze na rzecz fundacji Elton John AIDS Foundation. Udało mu się wtedy zgromadzić ponad 6 milionów dolarów. 

Więcej: