Elton John oskarżony o molestowanie

Elton John oskarżony o molestowanie ons.pl

Pozew przeciwko muzykowi złożył jego były ochroniarz. Do zdarzenia miało dojść w 2014 roku.

Jeffrey Wenninger przez 12 lat pracował dla Eltona Johna. Ich współpraca zakończyła się we wrześniu 2014 roku. Wtedy też miało dojść do molestowania. Ochroniarz złożył do sądu w Los Angeles pozew, w którym wskazuje na trzy zdarzenia naruszające jego nietykalność cielesną. Według mężczyzny John składał mu niestosowane propozycje. Zaznaczył również, że artysta prosił go o zdjęcie spodni i zwracał się do niego słowami „Przywitaj się z wujkiem Eltonem” czy „Ty ślicznotko”. Miał też do niego powiedzieć: „Masz w sobie wiele homoseksualnych genów, ale jeszcze się ze sobą nie spotkały”.

Wenninger podkreślił, że w ciągu kilkuletniej współpracy bardzo często dochodziło do podobnych sytuacji. Wpłynęło to niekorzystnie na zdrowie psychiczne i fizyczne ochroniarza, dlatego odszedł, a teraz złożył pozew o molestowanie seksualne i naruszenie nietykalności cielesnej. 

Reprezentanci Eltona Johna twierdzą, że jest to nieprawda. Prawnik artysty - Orin Snyder - wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie:

"

Do sądu wpłynął bezpodstawny pozew złożony przez niezadowolonego, byłego oficera ochrony, który domaga się pieniędzy, na które nie zasługuje. Jego twierdzenia są ewidentnie nieprawdziwe i sprzeczne z tym, co powód wcześniej pisał w swoich oświadczeniach. Jest to nadużycie systemu prawnego. "

Sam wokalista nie skomentował sprawy. Nie wiadomo też, jakiej sumy domaga się w pozwie ochroniarz.

Elton John 25 marca 2016 roku świętował 69. urodziny. Na początku lutego ukazała się jego nowa płyta pt. „Wonderful Crazy Night”. Promowały ją single „Looking Up”„Blue Wonderful” i „In the Name of You”. W wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone” artysta przyznał, że jest to bardzo radosny album, ponieważ on nigdy wcześniej nie był szczęśliwszy.

Myślicie, że oskarżenia ochroniarza są prawdziwe?

Więcej: