Elton John i Władimir Putin jednak się nie spotkają

Elton John i Władimir Putin jednak się nie spotkają ons.pl

Muzyk chciał omówić z prezydentem Rosji sytuację środowiska LGBT. Ich rozmowa miała się odbyć pod koniec maja po koncercie Eltona Johna w Moskwie.

Elton John nie spotka się z Władimirem Putinem, ponieważ w czasie, kiedy muzyk będzie w Rosji, prezydent nie znajdzie dla niego wolnej chwili. Przedstawiciele Kremla sugerują jednak, że ich rozmowa może odbyć się w innym terminie. 

"

Byliśmy w kontakcie z reprezentantami artysty już od kilku tygodni. Ustaliliśmy, że jeżeli grafiki na to pozwolą, to prezydent porozmawia z Johnem. Prezydent Putin wyraził gotowość na spotkanie. Niestety tym razem to się nie stanie, bo ma on zupełnie inne plany. To nie oznacza jednak, że do rozmów nie dojdzie w niedalekiej przyszłości - zapowiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow na spotkaniu z dziennikarzami. "

Elton John nie skomentował sprawy. Muzyk wystąpi w Moskwie 30 maja 2016 roku.

We wrześniu 2015 roku wokalista został wkręcony przez rosyjskich komików. Jeden z nich naśladował Władimira Putina, a drugi wcielił się w rolę jego rzecznika prasowego, który tłumaczył rozmowę na język angielski. Kiedy wyszło na jaw, że rozmowa była tylko żartem, Elton John był bardzo rozczarowany. 

"

Wkręty są fajne, ale homofobia nigdy. Kocham Rosję i moja oferta rozmowy z prezydentem Putinem o prawach osób z LGBT jest nadal aktualna. Zawsze będę wspierał tych, którzy są dyskryminowani. Jeśli ten niefortunny incydent sprawił, że ta ważna sprawa znów była w centrum uwagi, jestem szczęśliwy, że zostałem wkręcony - stwierdził.  "

Wkrótce potem Putin postanowił przeprosić wokalistę i zadzwonił do niego osobiście. Obiecał, że jeżeli John przyjedzie kiedyś do Moskwy, chętnie się z nim spotka i porozmawia o nurtujących go kwestiach.

"

Wiem, że zostałeś wkręcony, ale nie obrażaj się na nich, są nieszkodliwi, chociaż to ich oczywiście nie usprawiedliwia - powiedział prezydent Rosji. "

Ostatecznie muzyk ucieszył się z rozwiązania sprawy.

"

Mówił do mnie po angielsku. Był bardzo skruszony. Powiedział, że bardzo chciałby się ze mną spotkać i porozmawiać. A ja odpowiedziałem, że jestem zaszczycony, że do mnie zadzwonił. "

Na razie jednak nie wiadomo, kiedy w końcu dojdzie do spotkania Johna i Putina.

Elton John 25 marca 2016 roku świętował 69. urodziny. Na początku lutego ukazała się jego nowa płyta pt. „Wonderful Crazy Night”. W wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone” artysta przyznał, że jest to bardzo radosny album, ponieważ on nigdy wcześniej nie był szczęśliwszy.

Myślicie, że Eltonowi uda się porozmawiać z prezydentem Rosji?

Więcej: