Elton John chce spotkać się z Władimirem Putinem!

Elton John chce spotkać się z Władimirem Putinem! Wikimedia Commons

Elton John zaoferował, że może spotkać się z prezydentem Władimirem Putinem. Tematem dyskusji miałyby być prawa osób należących do środowiska LGBT w Rosji. 

Według raportów w ostatnich latach w Rosji wzrosła liczba ataków homofobicznych. W czerwcu 2013 roku Władimir Putin wprowadził ustawę, która umożliwia ściganie osób za promowanie homoseksualizmu wśród nieletnich. Przywódca Rosji często wypowiadał się negatywnie na temat gejów i lesbijek. Według Eltona Johna taka postawa rosyjskiego prezydenta jest śmieszna i prowadzi do izolacji i uprzedzeń.

John spotka się z Putinem?

W wywiadzie dla BBC News muzyk odniósł się do całej sytuacji. - Daj spokój! Jesteś prezydentem Rosji i mówisz tak głupie rzeczy? - dziwił się John.

- Chciałbym spotkać się z panem Putinem. On może się śmiać za moimi plecami, kiedy zamyka drzwi i nazywać mnie absolutnym idiotą. Ale przynajmniej mam spokojne sumienie i mogę powiedzieć, że próbowałem - powiedział wokalista. 

Elton John na Ukrainie

Elton John przebywa obecnie na Ukrainie, gdzie spotkał się z prezydentem Petrem Poroszenką. W czasie rozmowy muzyk poprosił go o większe wsparcie dla środowiska LGBT. 

Źródło: nme.com

Więcej: