Elton John: Nigdy nie byłem szczęśliwszy

Elton John: Nigdy nie byłem szczęśliwszy ons.pl

Na początku lutego 2016 roku ukazała się nowa płyta Eltona Johna pt. „Wonderful Crazy Night”. Muzyk przyznał, że jest to jeden z jego ulubionych albumów. Dlaczego?

Wokalista w wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone” opowiedział o tym, jak powstał jego nowy krążek. Album zawiera 12 premierowych kompozycji, które różnią się od dotychczasowej twórczości Eltona Johna.

"

To bardzo radosny album, ponieważ nigdy nie byłem szczęśliwszy - stwierdził. "

Artysta wkrótce będzie obchodził 69. urodziny. Przyznał, że na przestrzeni lat bardzo zmieniło się jego podejście do życia i pracy. John pokonał większość swoich uzależnień, ale nigdy nie zrezygnował z zakupów. To jego słabość. Ma specjalny notes, w którym zapisuje wszystkie single, płyty DVD i książki, które kupuje. Jedno jest pewne: już nie chce umrzeć przy fortepianie.

"

Wiele lat temu nic nie miałem. Chciałem umrzeć na scenie. To było wszystko, co miałem. A teraz jest zupełnie inaczej. Mam dzieci. Chcę zboczyć z drogi. Chcę być z dziećmi, chodzić z nimi na baseball, zabierać na mecze piłki nożnej. Moje życie totalnie się zmieniło. "

We wrześniu 2015 roku Elton John stał się ofiarą żartów dwóch rosyjskich komików. Mężczyźni wkręcili go po tym, jak brytyjski wokalista powiedział w wywiadzie dla BBC, że chętnie spotka się z rosyjskim przywódcą, by omówić sytuację środowiska LGBT w Rosji. Jeden z nich naśladował Władimira Putina, a drugi wcielił się w rolę jego rzecznika prasowego, który tłumaczył rozmowę na język angielski. Teraz muzyk śmieje się z całej sprawy.

"

Ucieszyłem się, że tak inteligentnie im odpowiadałem - stwierdził. "

Wszystko jednak dobrze się skończyło. Kilka dni później prezydent Rosji naprawdę zadzwonił do Eltona i przeprosił go za zajście. Obiecał, że jeżeli John przyjedzie kiedyś do Moskwy, chętnie się z nim spotka i porozmawia o nurtujących go kwestiach.

"

Mówił do mnie po angielsku. Był bardzo skruszony. Powiedział, że bardzo chciałby się ze mną spotkać i porozmawiać. A ja odpowiedziałem, że jestem zaszczycony, że do mnie zadzwonił. "

Wokalista odniósł się także do śmierci Davida Bowie. Przyznał, że informacja bardzo go zasmuciła.

"

Wszyscy znamy go jako wspaniałego piosenkarza i wykonawcę. Ale tak naprawdę nic nie wiemy o nim samym. I tak właśnie powinno być w muzyce.  "

Elton przyznaje, że jego największą pasją są koncerty na żywo.

"

Wciąż jestem w grze. Teraz uwielbiam grać na żywo bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Mam wspaniałych muzyków, na których nie mogę narzekać - przyznał. "

Muzyk potwierdził to m.in. na początku lutego 2016 roku, kiedy to pojawił się na londyńskiej stacji St Pancras i zagrał krótki koncert. W ten sposób promował album „Wonderful Crazy Night”.

Więcej: