Elton John: Mam cudowne życie

Elton John: Mam cudowne życie ons.pl

Elton John przygotowuje nową płytę. Album „Wonderful Crazy Night” ukaże się 5 lutego 2016 roku. Co o krążku powiedział artysta?

Przez kilka ostatnich miesięcy Elton John pracował nad nową płytą. Chciał, żeby był to album oparty na brzmieniu fortepianu. Ale ostatecznie wymyślił coś zupełnie innego. 

"

Wraz z moim zespołem byłem na koncercie w Honolulu i powiedziałem do mojego gitarzysty: Idź kupić 12-strunową gitarę. Chcę ją usłyszeć na mojej nowej płycie. Nagramy nowe piosenki - powiedział Elton John. "

W wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone” Elton John opowiedział, skąd wziął się pomysł na stworzenie „Wonderful Crazy Night” i jak wyglądała współpraca z Bernie Taupinem.

"

Powiedziałem mu, że chcę, aby nawet wolne piosenki były optymistyczne. Chciałem nagrać wesołe kompozycje. Użyłem słowa „radosne”. Nie wesołe, ale właśnie radosne. Powiedziałem, że chcę, aby biła z nich radość od początku do końca. I tak ma być też z wolnymi utworami. "

Taupin w jednym z wywiadów przyznał, że pisanie wesołych piosenek nie przyszło mu łatwo. Podobnie było w przypadku Eltona.

"

Jako pianiście bardzo trudno jest mi grać szybkie piosenki. To o wiele trudniejsze niż napisanie powolnej ballady, bo pianino znacznie różni się od gitary. Ale w tym przypadku, ponieważ miałem odpowiedni nastrój i wiedziałem, czego chcę, to poszło bardzo, bardzo szybko! "

W 2017 roku Elton John będzie świętował 70. urodziny, a także obchodził 50. rocznicę współpracy z Taupinem. 

"

Na razie próbuję dożyć 69 lat, a potem zobaczymy, co będzie. Żyję chwilą, chcę wydać ten album i zagrać koncerty. To dla mnie udany czas. Jestem szczęśliwy z moją rodziną: mężem i dziećmi, moja kariera też dobrze się układa. Mam cudowne życie. Nie mogłoby być lepiej. Cieszę się, że w tym wieku udało mi się stworzyć tak energetyczną płytę. Jestem podekscytowany - przyznał.  "

Nowy album Eltona Johna „Wonderful Crazy Night” ukaże się 5 lutego 2016 roku. Znajdzie się na nim 12 kompozycji. Krążek będzie dostępny w dwóch wersjach: standardowej i deluxe, na której znajdą się 2 dodatkowe utwory: „Free And Easy” i „England And America”. Pierwszym singlem promującym ten album jest piosenka „Looking Up”.

Lista utworów na płycie Wonderful Crazy Night

1. „Wonderful Crazy Night”

2. „In The Name Of You”

3. „Claw Hammer”

4. „Blue Wonderful”

5. „I've Got 2 Wings”

6. „A Good Heart”

7. „Looking Up”

8. „Guilty Pleasure”

9. „Tambourine”

10. „The Open Chord”

11. „Free And Easy” (wersja deluxe)

12. „England And America” (wersja deluxe)

Zamierzacie kupić tę płytę?

Więcej: