Electric Light Orchestra w trasie koncertowej

Electric Light Orchestra w trasie koncertowej MediaPunch/face to face/REPORTER/EAST NEWS

Jeff Lynne ogłosił, że wraz z zespołem Electric Light Orchestra wyruszy w trasę koncertową. Muzyk będzie promował nową płytę „Alone In The Universe”.

W 2016 roku Jeff Lynne z zespołu Electric Light Orchestra wyruszy w europejską trasę koncertową. Pierwszy występ zaplanowano na 5 kwietnia w Liverpoolu. Następnie muzyk odwiedzi kolejne brytyjskie miasta: Nottingham (7 kwietnia), Leeds (9 kwietnia), Manchester (10 kwietnia), Glasgow (12 kwietnia), Newcastle (14 kwietnia), Birmingham (16 i 17 kwietnia) oraz Londyn (20 i 22 kwietnia). Bilety na te koncerty trafią do sprzedaży 13 listopada 2015 roku.

Zespół ELO planuje też występy w innych krajach. Na razie poznaliśmy 4 miasta. 29 kwietnia grupa pojawi się w Dublinie, 1 maja w Amsterdamie, 3 maja w Zurychu, a 5 maja w Oberhausen. Gdzie jeszcze zagra Jeff Lynne i spółka?

"

Możliwe, że wystąpię w teatrach i na różnych arenach w Stanach Zjednoczonych. Szczerze mówiąc, uwielbiam teatry, bo dźwięk brzmi tam o wiele lepiej - przyznał muzyk.

"

Jeff Lynne będzie promował nową płytę Electric Light Orchestra pt. „Alone In The Universe”. Krążek ukaże się 13 listopada 2015 roku. Znajdzie się na nim 12 premierowych utworów. Wszystkie kompozycje nagrał Jeff Lynne. Muzyk przyznał, że żaden z byłych członków ELO nie pojawia się na nagraniach, dlatego właśnie wydaje płytę jako „Jeff Lynne’s Electric Light Orchestra”. 

"

Muzyka jest potężną siłą w naszym życiu. Dobra piosenka sprawia, że ludzie czują się mniej samotni we wszechświecie. A kiedy próbuję napisać jedną z nich, też czuję się mniej samotny. Całe moje życie dowodzi, jak wiele muzyka potrafi zdziałać - wyjaśnił Lynne. "

Krążek promują piosenki: „One Step At A Time”,  „When the Night Comes” i „When I Was a Boy”. 

Trasa koncertowa Electric Light Orchestra

5.04.2016 Liverpool, Echo Arena 

7.04 Nottingham, Capital FM Arena

9.04 Leeds, First Direct Arena

10.04 Manchester, Arena

12.04 Glasgow, SSE Hydro 

14.04 Newcastle, Metro Radio Arena

16,17.04 Birmingham, Genting Arena 

29.04 Dublin

1.05 Amsterdam

3.05 Zurych

5.05 Oberhausen

Chcielibyście wybrać się na któryś z koncertów? 

Więcej: