Electric Light Orchestra prezentuje nową piosenkę

Electric Light Orchestra prezentuje nową piosenkę MediaPunch/face to face/East News

W listopadzie ukaże się nowa płyta zespołu Electric Light Orchestra. Zapowiada ją utwór „When the Night Comes”.

Grupa Electric Light Orchestra powróciła po kilkuletniej przerwie. Po raz pierwszy zespół Jeffa Lynne’a wystąpił na tegorocznym rozdaniu nagród Grammy. Już 13 listopada ukaże się album „Alone in the Universe”. Będzie to pierwsza płyta po 14 latach. Promuje ją piosenka „When the Night Comes”, która jest nieco ostra, ma elementy muzyki ska oraz specyficzny klimat.

Według magazynu „The Rolling Stones”:

"

Prawie 45 lat po tym, jak ukazał się pierwszy album ELO, Lynne wciąż wie, jak napisać przebój. A jego wokal potrafi naprawdę znokautować, zwłaszcza kiedy śpiewa: „When the night comes / And everybody's gone / When the night comes / And I'm here all alone / Every night, that's when I think of you”.

"

Zespół Electric Light Orchestra powrócił w wielkim stylu we wrześniu 2014 roku. Grupa zagrała w londyńskim Hyde Parku, a bilety na koncert zostały wyprzedane. W wydarzeniu wzięło udział 50 tysięcy fanów, a ponad milion obejrzało show przez internet. 

Utwory na płytę „Alone in the Universe” w całości skomponował, nagrał, wyprodukował oraz zaśpiewał Jeff Lynne. Obecny skład Electric Light Orchestra różni się od tego, który znaliśmy sprzed lat, ale w kapeli na klawiszach wciąż gra Richard Tandy.

Lista utworów na płycie Alone in the Universe

1. When I Was a Boy

2. Love and Rain

3. Dirty to the Bone

4. When the Night Comes

5. The Sun Will Shine on You

6. Ain't It a Drag

7. All My Life

8. I'm Leaving You

9. One Step at a Time

10. Alone in the Universe

11. Fault Line

12. Blue

Podoba Wam się nowe nagranie ELO?

Więcej: