Edyta Geppert świętuje 62. urodziny

Edyta Geppert świętuje 62. urodziny ons.pl

Edyta Geppert urodziła się 27 listopada 1953 roku w Nowej Rudzie. W swoim repertuarze ma wiele przebojów. Przypominamy najpopularniejsze z nich.

Edyta Geppert już jako mała dziewczynka interesowała się muzyką. Występowała na szkolnych akademiach, a następnie w Zespole Pieśni i Tańca „Nowa Ruda”. Uczęszczała do warszawskiej Szkoły Muzycznej im. F.Chopina i ukończyła Wydział Piosenki. Za początek jej kariery uważa się rok 1984. Wtedy zdobyła I nagrodę na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz Grand Prix Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Jako jedyna artystka otrzymała aż 4 nagrody Grand Prix opolskiego festiwalu w karierze. Współpracowała ze znakomitymi kompozytorami i tekściarzami. Wśród nich są m.in.: Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Jonasz Kofta, Jacek Cygan, Włodzimierz Korcz, Seweryn Krajewski.

Przeboje Edyty Geppert

W 1984 roku zdobyła nagrodę za utwór „Jaka róża taki cierń”. Jest to piosenka skomponowana przez Włodzimierza Korcza do słów Jacka Cygana. Nagranie w 1986 roku trafiło na płytę „Och życie, kocham cię nad życie”. 

W 1986 roku Geppert wylansowała kompozycję „Och życie, kocham cię nad życie”. Tekst tego utworu napisał Wojciech Młynarski, a muzykę - Włodzimierz Korcz. Jest to jedna z najpopularniejszych piosenek w dorobku artystki.

W 1995 roku wyróżniona została piosenka „Idź swoją drogą”. Słowa tego utworu napisał Jonasz Kofta, a muzykę Edward Dębicki.

Wśród przebojów Edyty Geppert wymienić należy także: „Nie, nie żałuję”. Słowa napisała Agnieszka Osiecka, muzykę Seweryn Krajewski.

Artystka nagrała także utwór „Szukaj mnie” do filmu „Kogel-mogel”. Skomponował go Seweryn Krajewski, a tekst napisał Marek Dagnan.

Na płycie „Follow The Call” wydanej w 1992 roku znalazł się utwór „Mamo... córko”. Słowa i muzykę napisał Michał "Lonstar" Łuszczyński.

Artystka wydała w sumie 13 albumów studyjnych. 5 z nich uzyskało status złotej płyty. 

"

Najchętniej śpiewam, jak pięknie to ujął Icyk Mager, „o tym, co sercu jest bliskie i drogie”. I jeszcze: Nie należę do żadnej drużyny, nie bywam tam, gdzie aktualnie wypada. Sama wybieram sobie zarówno przyjaciół, jak i współpracowników. Mówię, to co, myślę. Za ten luksus żadna cena nie wydaje mi się zbyt wysoka - mówi o sobie Geppert. "

Występy Edyty Geppert są zawsze wyjątkowym wydarzeniem. Jej znakiem rozpoznawczym jest blond fryzura i czarne stroje. Nie lubi, kiedy mówi się o niej „wokalistka”. Uważa, że po prostu śpiewa piosenki. 

Życzymy jej wszystkiego najlepszego!

Więcej: