Dzień Patti Smith w Bostonie

Dzień Patti Smith w Bostonie ons.pl

Burmistrz Bostonu postanowił, że 10 października obchodzony będzie Dzień Patti Smith. Jak mieszkańcy miasta uczcili to święto? 

Z okazji Dnia Patti Smith w Bostonie zorganizowano spotkanie z fanami piosenkarki w księgarni Harvard Book Store. Zgromadziło się tam wielu fanów piosenkarki. Artystka przeczytała fragmenty swojej najnowszej książki „M Train”, która ukazała się 6 października, a następnie podpisała fanom egzemplarze biografii. Burmistrz miasta Marty Walsh złożył specjalne życzenia mieszkańcom Bostonu:

"

Szczęśliwego Dnia Patti Smith! "

Decyzję o tym, że 10 października będzie poświęcony wokalistce, burmistrz ogłosił dzień wcześniej.

"

Ogłaszam 10 października Dniem Patti Smith. Wdzięczny za jej wkład artystyczny i to, że wytycza drogę kobietom w muzyce rockowej.  "

W uzasadnieniu proklamacji stwierdził, że: 

"

Kiedy Patti Smith pojawiła się na amerykańskiej scenie muzycznej w połowie lat 70., poprzez jej mistyczne poematy i charakterystyczny rock’n’roll zdefiniowała nowy rodzaj artystów. Pani Smith zachwyciła publiczność, która tęskniła za intelektualnymi i emocjonalnymi wyzwaniami w sztuce popularnej. Wybierała dwuznaczności i surowe emocje. "

Dokument podkreśla, że dokonania Smith mają duże znaczenie dla sztuki.

"

Pani Smith skierowała swoje doświadczenie życiowe na muzykę, książki, fotografię, malarstwo i dwa wspaniałe pamiętniki. Udowodniła, że jej artystyczne osiągnięcia nie mają granic.  "

Dlaczego jej dzień obchodzony jest akurat w Bostonie?

"

Patti Smith jest uwielbiana przez bostończyków już od czasu jej pierwszego występu w 1976 roku w The Jazz Workshop/ Paul's Mall aż do jej ostatniego koncertu w Sylwestra.  "

Patti Smith zapowiedziała, że ma tak dużo pomysłów, że planuje wydanie trzeciej biografii, zbioru wierszy, powieści detektywistycznej i fikcji literackiej dla młodszych czytelników.  

"

Ja po prostu ciągle pracuję. Mam dosłownie tony, tony i tony nieopublikowanych materiałów! "

Chcielibyście przeczytać kolejną książkę Patti Smith? 

Więcej: