Duran Duran pracuje nad baletem i musicalem

Duran Duran pracuje nad baletem i musicalem ons.pl

Członkowie zespołu ujawnili, że od jakiegoś czasu zajmują się zupełnie nowymi projektami. Fani grupy będą naprawdę zaskoczeni efektami ich pracy.

We wrześniu 2015 roku grupa wydała płytę „Paper Gods”. Zespół przygotował tak wiele piosenek, że nie wszystkie trafiły na nowy album. Klawiszowiec Duran Duran - Nick Rhodes - wyznał w wywiadzie dla magazynu „Billboard”, że jeden z takich odrzuconych utworów zostanie przerobiony na muzykę do baletu.

"

Rozwijamy tę piosenkę, żeby była dłuższa. Chcielibyśmy, żeby trwała 30 do 40 minut. Myślimy też o tym, żeby wprowadzić do niej kobiecą postać. Mamy zarys pomysłu, ale jest naprawdę zbyt wcześnie, żeby mówić o szczegółach. Ale utwór na pewno nadaje się do tego rodzaju przedstawienia, a ja od zawsze lubiłem balet. Mamy bardzo dobry balet w Londynie, więc musimy spróbować przekonać jego pracowników, żeby zgodzili się pracować nad naszym projektem - powiedział. "

Niestety członkowie Duran Duran nie zamierzają próbować swoich sił w balecie i na pewno nie zobaczymy ich w trykotach. 

"

Próbuję sobie tego nie wyobrażać! Mam przez to koszmary o zespołach z lat 70., których muzycy stoją na jednej nodze i grają na flecie. To nie ma nic wspólnego z muzyką - zażartował Rhodes. "

John Taylor i Nick Rhodes pracują też nad musicalem. 

"

Jego akcja rozgrywa się w świecie sztuki, ale naprawdę nie mogę teraz nic więcej powiedzieć, ponieważ wciąż trwają rozmowy na ten temat. Ale bardzo się to nam podoba, to dla nas prawdziwe wyzwanie. To zupełnie nowy materiał. To zupełnie inna dyscyplina niż pisanie piosenek z zespołem. Już prawie skończyliśmy. Będziemy musieli nad tym popracować jeszcze w marcu, ale w zasadzie pierwszy projekt jest już gotowy - ogłosił muzyk. "

Jednocześnie artyści nadal promują album „Paper Gods”. W 2016 roku zespół będzie kontynuował trasę koncertową. Odwiedzi m.in. Stany Zjednoczone, Australię, Japonię, Amerykę Południową, a także powróci do Europy. Obok Duran Duran występują muzycy grupy Chic wraz z Nile’em Rodgersem.

"

Jesteśmy jego wielkimi fanami i trzymamy kciuki za wszystkie projekty Nile’a. On również bardzo nas wspiera i poświęcił nam wiele czasu. Dobrze jest występować razem z nim. To bardzo budujące: słyszysz te wszystkie piosenki i one sprawiają, że się uśmiechasz - wyznał Rhodes. "

Występy rozpoczną się w marcu 2016 roku i potrwają do sierpnia. Nie zabraknie na nich przebojów z krążka „Paper Gods”. Na albumie znalazło 12 utworów. Wśród nich są takie piosenki jak: „Last Night in the City” nagrany z Kieszą, „Danceophobia” - z Lindsay Lohan, „What Are the Chances?” - z Johnem Frusciante z Red Hot Chili Peppers. Jednym z singli z tej płyty jest „Pressure Off”, do którego powstał teledysk.

Chcielibyście obejrzeć balet z muzyką Duran Duran?

Więcej: