Duran Duran: Nasza piosenka do filmu o Jamesie Bondzie jest lepsza

Duran Duran: Nasza piosenka do filmu o Jamesie Bondzie jest lepsza ons.pl

Tytułowe piosenki do filmów o przygodach Agenta 007 od zawsze budzą wiele emocji. Simon Le Bon z Duran Duran postanowił ocenić utwór do najnowszej produkcji "Spectre". Co uważa o „Writing's On The Wall”?

Nowy film o przygodach Jamesa Bonda „Spectre” promuje utwór brytyjskiego wokalisty Sama Smitha „Writing's On The Wall”. Według Simona Le Bona z zespołu Duran Duran nie jest to udana kompozycja.

"

Słyszałem piosenkę Sama Smitha i muszę przyznać, że nie jest najlepsza. Wolę naszą. Ale Sam Smith to Sam Smith. Ma wspaniały głos i jestem jego ogromnym fanem. Wspieram go i wszystko, co robi. "

W 1985 roku Duran Duran nagrał piosenkę tytułową do filmu „A View to a Kill" o przygodach Agenta 007. Był to jeden z największych przebojów w karierze grupy. Jako jedyny w historii filmów o Jamesie Bondzie znalazł się na 1. miejscu amerykańskiej listy przebojów.

Le Bon zdradził, jak według niego powinien brzmieć idealny utwór do tego typu produkcji.

"

Zawsze uważałem, że tego typu piosenka powinna być ekscytująca, mieć w sobie coś zaskakującego, coś, co trochę szokuje. Czy to jest zmiana akordów, rytmu albo nawet intrygujące słowa - niespodzianka to zawsze dobra rzecz.  "

Wokalista Duran Duran stwierdził też, że współczesna muzyka jest bardzo zróżnicowana i lubi słuchać różnych wykonawców. 

Niedawno do sprzedaży trafiła nowa płyta Duran Duran „Paper Gods”. Krążek ukazał się 11 września 2015 roku. Na albumie znalazło się 12 premierowych utworów. Część z nich Duran Duran nagrał w duecie m.in. z takimi artystami jak: Kiesza, Lindsay Lohan i John Frusciante z Red Hot Chili Peppers. 

Którą piosenkę do filmu o Jamesie Bondzie wolicie? 

Więcej: