Duran Duran: Na naszych koncertach chłopcy podrywali dziewczyny

Duran Duran: Na naszych koncertach chłopcy podrywali dziewczyny Matt Baron/REX Shutterstock/EAST NEWS

Co sprawiło, że Duran Duran zdobył tak dużą popularność w latach 80.? Grupa opowiedziała o recepcie na sukces w wywiadzie dla amerykańskiego magazynu „Rolling Stone”.

W 1981 roku zespół Duran Duran wydał swoją pierwszą płytę zatytułowaną „Duran Duran”. Na listach przebojów królowały piosenki „Planet Earth” czy „Girls On Film”, grupa otrzymała nagrodę Grammy, a na jej koncertach bawiły się tłumy fanów. Komu wokalista Simon Le Bon przypisuje ten sukces?

"

- Sprytni chłopcy przychodzili na koncerty Duran Duran, bo tam były dziewczyny. Być może nas nie lubili, kiedy wchodzili na występ, ale pod koniec podchodzili do nas mniej sceptycznie. "

Występy Duran Duran były zawsze energetyczne.

"

- Niektórym zespołom podoba się to, że ludzie przychodzą na ich koncerty i po prostu siedzą. Ale ja uwielbiam, kiedy fani stoją i tańczą. Mam z tego prawdziwą frajdę!  "

Trasa koncertowa Duran Duran

Fani Duran Duran już wkrótce będą mieli okazję, żeby pobawić się przy muzyce swoich ulubieńców. Grupa wyrusza w trasę koncertową po Ameryce Północnej i Wielkiej Brytanii. Pierwszy występ zaplanowano na dziś (2 października) w Berkeley. 

Grupa będzie promować swój 14. studyjny album zatytułowany „Paper Gods”, który ukazał się 11 września. Na krążku znalazło się 12 premierowych utworów. Część z nich Duran Duran nagrał w duecie m.in. z takimi artystami jak: Kiesza, Lindsay Lohan i John Frusciante z Red Hot Chili Peppers. 

Lista utworów na płycie Papper Goods

1.Paper Gods

2.Last Night In The City

3.You Kill Me With Silence

4.Pressure Off

5.Face For Today

6.Danceophobia

7.What Are The Chances?

8.Sunset Garage

9. Change The Skyline

10.Butterfly Girl

11.Only In Dreams

12.The Universe Alone

nme.com/ZET Gold/ka

Więcej: