Dom Prince’a zostanie przekształcony w muzeum

Dom Prince’a zostanie przekształcony w muzeum ons.pl

Wiele osób zastanawia się, co się stanie z majątkiem Prince’a. Wiadomo już, że na terenie jego posiadłości powstanie muzeum poświęcone jego życiu i twórczości.

O planach związanych z majątkiem muzyka, poinformował mąż jego siostry - Maurice Phillips - w wywiadzie dla dziennika „The Sun”.

"

Przekształcimy Paisley Park w muzeum poświęcone twórczości Prince’a. To będzie wspaniałe miejsce dla wszystkich jego fanów. On zawsze poświęcał się dla nich. Uczcimy w ten sposób jego muzykę, która jest jego dziedzictwem. Prince od zawsze chronił swojej prywatności, ale chciałby, żeby jego twórczość została zapamiętana - powiedział. "

Mężczyzna przyznał również, że w ciągu ostatnich sześciu dni życia jego szwagier intensywnie pracował i praktycznie nie spał. 

"

Pracował bez przerwy przez 154 godziny. Spotkałem się z nim w zeszłym tygodniu. Był naprawdę wspaniałym szwagrem - przyznał. "

Wciąż nie wiadomo jednak, jaka była przyczyna śmierci artysty. Zagadką pozostaje również kwestia spadku. Prince zgromadził majątek warty podobno ok. 300 milionów dolarów. Wokalista nie miał ani żony, ani dzieci, które mogłyby otrzymać pieniądze. Jedna z teorii głosi, że muzyk zapisał w testamencie całą swoją fortunę na rzecz świadków Jehowy. Dziennik „Daily Mirror” donosi również, że istnieje ok. 20 tysięcy nieopublikowanych dotąd nagrań Prince’a, które mogłyby się ukazać po jego śmierci, a które mają olbrzymią wartość. Rodzina wokalisty nie komentuje jednak tej sprawy.

Prince zmarł 21 kwietnia 2016 roku w swojej posiadłości Paisley Park. Jego ciało zostało skremowane w sobotę 23 kwietnia 2016 roku w czasie prywatnej uroczystości pogrzebowej. Uczestniczyła w niej rodzina artysty (m.in. siostra Tyka Nelson), jego przyjaciele i zaprzyjaźnieni muzycy. 

Odejście Prince’a wstrząsnęło całym muzycznym światem. Wielu artystów oddało mu hołd i wspominało jego twórczość za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Prince miał na koncie wiele sukcesów. W 2004 roku muzyk został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. W 2015 roku wydał dwie płyty: „Hit N Run” i „Hit N Run: Phase Two”, które dostępne są jedynie w serwisie streamingowym TIDAL. W całej swojej karierze nagrał 39 albumów. W 2017 roku miała ukazać się jego autobiografia pt. „The Beautiful Ones”.

Więcej: