Desert Trip: Gwiazdy rocka na jednej scenie

Desert Trip: Gwiazdy rocka na jednej scenie ons.pl

Plotki o trzydniowym festiwalu w Kalifornii pojawiły się na początku kwietnia. Organizatorzy potwierdzili właśnie informację o wielkim koncercie. Kiedy odbędzie się impreza?

Po raz pierwszy w historii na jednej scenie zagrają The Rolling Stones, Paul McCartney, Bob Dylan, The Who, Neil Young i Roger Waters. Na pomysł organizacji imprezy wpadli twórcy festiwalu Coachella. Desert Trip odbędzie się w dniach 7-9 października 2016 roku w Indio w Kalifornii. 

Bob Dylan i The Rolling Stones zagrają pierwszego dnia festiwalu (piątek 7 października), w sobotę wystąpi Young ze swoim zespołem Promise of the Real, a także Paul McCartney, a ostatniego dnia koncert dadzą The Who i Roger Waters. Bilet na cały Desert Trip kosztują od 399 do 1599 dolarów, a pojedyncze wejściówki - 199 dolarów.

Zobaczcie materiał wideo zapowiadający to wydarzenie.

Organizacją koncertu zajął się Paul Tollett. Mężczyzna w jednym z wywiadów przyznał, że nie było to łatwe przedsięwzięcie, ale cieszy się, że mu się udało.

"

Na początku miałem wielkie marzenie, które nie było nawet bliskie temu, co udało mi się zrobić. Trudno to nawet wyrazić - powiedział. "

Artyści, którzy wezmą udział w festiwalu, potwierdzili występy za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na Twitterze Paula McCartneya pojawił się 30-sekundowy filmik z napisem „October” (październik). 

Podobny materiał pokazał zespół The Rolling Stones.

A także Roger Waters i Bob Dylan.

Grupa The Who zamieściła jedynie tajemniczą grafikę.

Jeszcze w kwietniu jako pierwszy o festiwalu wypowiedział się Roger Daltrey z The Who. 

"

To wspaniały pomysł - stwierdził w wywiadzie dla „Toronto Sun”. - To najwięksi artyści naszej ery. Cieszę się, że nam się to udało. Mam tylko nadzieję, że nasi fani zdobędą bilety, zanim się rozejdą. "

Kilka słów na temat koncertu powiedział także wtedy współpracownik Neila Younga - Elliot Roberts.

"

To jest wyjątkowe pod wieloma względami. Prawdopodobnie nigdy więcej nie będzie szansy, żeby zobaczyć taki skład na jednej scenie. Czekam na ten koncert bardziej niż na jakikolwiek inny w ostatnim czasie. "

Jeżeli dojdzie do zapowiadanego koncertu, będzie to pierwszy w historii występ Paula McCartneya i Boba Dylana na jednej festiwalowej scenie. W lipcu 1985 roku Dylan, Young, Mick Jagger, Keith Richards i Ronnie Wood zagrali razem w czasie Live Aid w Filadelfii. Były Beatles koncertował wtedy wraz z The Who w Londynie.

Chcielibyście się wybrać na ten festiwal?

Więcej: