David Gilmour w nowym teledysku

David Gilmour w nowym teledysku ons.pl

David Gilmour zaprezentował teledysk do piosenki „Faces of Stone”. Utwór pochodzi z nowej płyty wokalisty „Rattle That Lock”, która ukazała się 18 września.

Do piosenki „Faces of Stone” powstał biało-czarny klip, w którym widzimy stare nagrania filmowe przeplatające się ze zdjęciami śpiewającego w studiu Davida Gilmoura. W video kobieta zbiera na plaży kamienie, a następnie udaje się do pobliskiego miasta. Idzie na przyjęcie, na które nie była zaproszona. W pewnym momencie zaczyna czołgać się po stole, co zostaje całkowicie niezauważone. Pod koniec utworu ponownie pojawia się na plaży.

Gilmour przyznał, że utwór „Faces of Stone” powstał w trudnym momencie jego życia, kiedy otaczały go życie i śmierć. 

"

Pod koniec życia mojej mamy, kiedy cierpiała na demencję, był krótki okres ok. 9 miesięcy, kiedy ona wciąż żyła i właśnie urodziła się moja córeczka. Ta piosenka jest zadumą nad tamtym czasem. Odnosi się zwłaszcza do spaceru w parku, w czasie którego moja mama „widziała” obrazy i wiszące na drzewie „kamienne twarze”. 

"

Jest to już trzeci teledysk promujący płytę „Rattle That Lock”. W klipie do „Today” gitarzysta i jego zespół przygotowują się do występu, a „The Girl In The Yellow Dress” jest obrazem animowanym. 

„Rattle That Lock” jest pierwszym solowym albumem Davida Gilmoura od 2006 roku. Krążek ukazał się 18 września. Artysta będzie go promował w czasie specjalnej trasy koncertowej, która rozpocznie się w grudniu 2015 roku w Ameryce Południowej. 

Jak Wam się podoba nowy teledysk Davida Gilmoura?

Więcej: