David Bowie zostanie upamiętniony na rozdaniu nagród Grammy

David Bowie zostanie upamiętniony na rozdaniu nagród Grammy ons.pl

Tegoroczna gala odbędzie się w poniedziałek 15 lutego. Organizatorzy zdecydowali, że w trakcie ceremonii muzycy oddadzą hołd zmarłemu artyście.

Dyrektorem muzycznym wydarzenia został Nile Rodgers, który był producentem albumu „Let's Dance” Davida Bowie. Zdecydował on, że w czasie tegorocznego rozdania nagród Grammy, Lady Gaga złoży muzyczny hołd słynnemu muzykowi. Producent Ken Ehrlich rozpoczął rozmowy z artystką tuż po śmierci wokalisty. Mężczyzna przyznał, że wiele gwiazd chciało upamiętnić zmarłego muzyka. Nie ujawnił jednak, od kogo otrzymał tego typu ofertę.

"

Występ niektórych z nich miałby sens, ale większość niestety nie - stwierdził w wywiadzie dla „The New York Times”. "

Ehrlich uznał, że najlepiej w tej roli sprawdzi się Lady Gaga.

"

Ona jest do tego idealna. Zadzwoniłem do Nile’a i w niedługim czasie wymyśliliśmy coś, co według nas będzie odpowiednie na taką uroczystość jak rozdanie nagród Grammy. To będzie godne Davida. "

Producent wyjawił również, że występ poświęcony Davidowi Bowie nie będzie elementem otwierającym wydarzenie. Na pewno ma on trwać ponad 7 minut, a wokalistka zaprezentuje trzy lub cztery piosenki. Ehrlich chce, by nie był to jedynie hołd dla muzyki zmarłego artysty, ale także pokaz jego wpływu na modę i kulturę popularną. 

"

Od zawsze czułam, że urok to było coś, czego Bowie używał, aby przekazać ludziom wiadomość, która wpływała kojąco na ich dusze. To był prawdziwy, prawdziwy artysta! Nie wiem, czy kiedykolwiek uda mi się stworzyć, coś takiego jak on, czy powoli zdam sobie sprawę, że to powołanie przyciągnęło mnie w jego stronę - powiedziała Lady Gaga w wywiadzie dla „The Hollywood Reporter”. "

W czasie rozdania nagród Grammy upamiętniony zostanie też B.B. King, który zmarł w maju 2015 roku. Ehrlich ma nadzieję, że uda się także oddać hołd Glennowi Freyowi, który odszedł 18 stycznia 2016 roku.

Na gali wystąpi wiele gwiazd muzyki współczesnej. Będą to m.in.: Adele, The Weeknd, Kendrick Lamar czy Ellie Goulding. Szansę na zdobycie statuetki ma w tym roku Barry Manilow, który został nominowany w kategorii „Najlepszy popowy album tradycyjny”.

David Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku po długiej walce z nowotworem. Zgodnie z testamentem, jego ciało zostało skremowane w New Jersey, a prochy mają zostać rozsypane na wyspie Bali. Dwa dni przed jego śmiercią ukazała się płyta „Blackstar”.  Album od trzech tygodni jest najpopularniejszym krążkiem w Wielkiej Brytanii. Promował go utwór tytułowy, którego fragmenty wykorzystano w serialu „The Last Panthers”. Drugim singlem został „Lazarus”.

Więcej: