David Bowie zapowiada nowy singiel

David Bowie zapowiada nowy singiel ons.pl

Kolejny utwór promujący nową płytę artysty nosi tytuł „Lazarus”. Kiedy usłyszymy tę kompozycję?

Premiera piosenki „Lazarus” odbędzie się w czwartek 17 grudnia 2015 roku w programie Steve’a Lamacqa w stacji BBC Radio 6 Music. Do sieci nagranie trafi dzień później.

Na razie David Bowie zaprezentował jedynie 15-sekundowy fragment kompozycji. Posłuchajcie.

Utwór pojawił się także w musicalu o tym samym tytule, którego premiera odbyła się 7 grudnia 2015 roku w Nowym Jorku. Sztukę napisali Bowie oraz Enda Walsh, a reżyserem jest Ivo Van Hove. Przedstawienie otrzymało bardzo pozytywne recenzje krytyków. Według dziennika „New York Times” jest to:

"

wspaniale brzmiący, dobrze wyglądający i paraliżujący umysł musical oparty na piosenkach Davida Bowie.  "

Według magazynu „Rolling Stone”:

"

„Lazarus” nosi znamiona kiepskiego pomysłu: kontynuacja innej historii, ścieżka dźwiękowa jednego artysty, śpiewający aktor, który grał seryjnego mordercę w serialu telewizyjnym. Na szczęście fabuła jest spójna, piosenki są świetne, a wykonanie wspaniałe. "

Produkcja jest oparta na filmie „The Man Who Fell To Earth” („Człowiek, który spadł na ziemię”), który ukazał się w 1976 roku. Bowie zagrał w nim Thomasa Newtona. Tym razem w tę rolę wcielił się aktor Michael C. Hall, który popularność zdobył dzięki występom w serialach „Dexter” i „Sześć stóp pod ziemią”.

Piosenka „Lazarus” zapowiada nowy krążek Davida Bowie. 25. studyjny album zatytułowany ★, czyli „Blackstar”, ukaże się w dniu 69. urodzin artysty - 8 stycznia 2016 roku. Pierwszym singlem z tej płyty jest utwór „Blackstar”. Jego fragmenty wykorzystano jako piosenkę tytułową w serialu „The Last Panthers” emitowanego przez telewizję Sky Atlantic. Reżyserem klipu jest Johan Renck.

Album pojawi się w sprzedaży cyfrowej, na CD i w specjalnej wersji winylowej. Wszystkie utwory mają trwać łącznie 42 minuty. Wydaniu krążka nie będzie towarzyszyć trasa koncertowa. Agent artysty poinformował, że Bowie rezygnuje z występów na żywo. Rok 2015 był dla niego bardzo pracowity. Oprócz przygotowania spektaklu „Lazarus” i utworów na nową płytę, Bowie nagrał muzykę do musicalu o SpongBobie, a także wydał 6-płytowy zestaw „Five Years 1969–1973”.

Czekacie na jego nową płytę?

Więcej: