David Bowie wyda płytę w dniu 69. urodzin

David Bowie wyda płytę w dniu 69. urodzin ons.pl

Nowa płyta Davida Bowiego ukaże się 8 stycznia 2016 roku. Co na niej znajdziemy?

David Bowie w wyjątkowy sposób uczci swoje 69. urodziny. Dokładnie wtedy ukaże się jego 25. studyjny album zatytułowany „Blackstar”. Z kolei 20 listopada poznamy pierwszy singiel promujący nowe wydawnictwo. Jego fragment można usłyszeć w czołówce serialu „The Last Panthers”. Piosenka została nagrana w Nowym Jorku z zespołem jazzowym. 

Ekipa pracująca z artystą nie potwierdza żadnych informacji dotyczących płyty.

"

To, co można przeczytać w prasie o brzmieniu o płycie jest niedokładne.

"

Według dziennika „The Times” nowa płyta Bowiego będzie najdziwniejsza w jego dorobku i całkowicie zwariowana. Podobno znajdzie się na niej tylko 7 utworów, a całość będzie trwała 45 minut. 

Ciekawie zapowiada się 10-minutowy utwór tytułowy.

"

Zawierać będzie śpiewy chóru gregoriańskiego, elementy soulu, różnego rodzaju elektroniczne dźwięki oraz charakterystyczny wokal Bowiego.  "

Promocji albumu nie będzie towarzyszyć trasa koncertowa. Kilka tygodni temu David Bowie powiedział, że rezygnuje z występów na żywo. Muzyk jest już zmęczony podróżowaniem i ciągłą pracą. Rok 2015 był dla niego bardzo owocny. Bowie przygotował muzykę do musicalu o SpongBobie oraz „Lazarus”, a także wydał 6-płytowy zestaw „Five Years 1969–1973”.

Kupicie nową płytę Davida Bowiego?

Więcej: