David Bowie w teledysku do piosenki „Lazarus”

David Bowie w teledysku do piosenki „Lazarus” Screen z youtube.com/DavidBowieVEVO

Na dzień przed premierą nowej płyty artysta zaprezentował klip do utworu „Lazarus”. Jest to drugi singiel promujący album „Blackstar”. Zobaczcie to video.

Piosenkę „Lazarus” poznaliśmy w połowie grudnia 2015 roku. Jej premiera odbyła się w programie Steve’a Lemacqa na antenie BBC 6 Music. Utwór usłyszeć można również w musicalu o tym samym tytule, który został napisany przez Bowiego i Endę Walsha. Przedstawienie jest oparte na filmie „The Man Who Fell To Earth” („Człowiek, który spadł na ziemię”) z 1976 roku. W show kompozycję śpiewa aktor Michael C. Hall znany m.in. z serialu o seryjnym mordercy pt. „Dexter”. Posłuchajcie jego wykonania.

Musical otrzymał bardzo pozytywne recenzje. 

"

„Lazarus” nosi znamiona kiepskiego pomysłu: kontynuacja innej historii, ścieżka dźwiękowa jednego artysty, śpiewający aktor, który grał seryjnego mordercę w serialu telewizyjnym. Na szczęście fabuła jest spójna, piosenki są świetne, a wykonanie wspaniałe - czytamy w magazynie „Rolling Stone”.

"

Teledysk do piosenki „Lazarus” wyreżyserował Johan Renck, który odpowiedzialny jest również za video do utworu „Blackstar”. W klipie Bowie leży w szpitalnym łóżku. Na twarzy ma bandaż - ten sam, który widzieliśmy w „Blackstar”. Artysta porusza się w rytm melodii, a następnie znika. Zobaczcie, jak wygląda ten teledysk.

Johan Renck jest zachwycony współpracą z Bowiem i nowym teledyskiem.

"

Ludzie mogliby sobie tylko pomarzyć o współpracy z umysłem takim, jak ten, nie mówiąc już o dwukrotnej kolaboracji. Intuicyjny, zabawny, tajemniczy i głęboki… Nie mam zamiaru pracować nad jakimkolwiek kolejnym video, jeżeli nie będę wiedział, że efekt końcowy i proces twórczy będą tak samo niezwykłe i satysfakcjonujące, jak w tym przypadku. Właściwie dotknąłem słońca - powiedział. "

O premierze teledysku do „Lazarus” Bowie pisał już od kilku dni. Na jego profilu na Facebooku pojawiły się krótkie fragmenty klipu.

Utwór „Lazarus” zapowiada nową płytę Davida Bowiego pt. ★, czyli „Blackstar”. Album ukaże się 8 stycznia 2016 roku w dniu 69. urodzin artysty. Krążek pojawi się w sprzedaży cyfrowej, na CD i w specjalnej wersji winylowej. Wszystkie utwory mają trwać łącznie ok. 42 minuty. Drugim singlem promującym to wydawnictwo jest piosenka tytułowa. Poznaliśmy ją w listopadzie 2015 roku. Singiel można usłyszeć w czołówce serialu „The Last Panthers” emitowanego przez telewizję Sky Atlantic. Wydaniu płyty nie będzie towarzyszyć trasa koncertowa. Agent artysty jeszcze w 2015 roku poinformował, że Bowie rezygnuje z występów na żywo.

Podoba Wam się teledysk do „Lazarus”?

Więcej: