David Bowie w piosence „Lazarus”

David Bowie w piosence „Lazarus” ons.pl

„Lazarus” to drugi singiel promujący płytę „Blackstar”, która ukaże się w styczniu 2016 roku. Posłuchajcie nowego utworu artysty.

Premiera piosenki „Lazarus” odbyła się w programie Steve’a Lemacqa na antenie BBC 6 Music. Kompozycja trwa 6 minut, a jej tekst Bowie opublikował na swoim profilu na Facebooku.

Teledysk do tego singla ma ukazać się 7 stycznia 2016 roku - na dzień przed premierą nowej płyty muzyka. Posłuchajcie tej piosenki.

Utwór „Lazarus” można usłyszeć w musicalu o tym samym tytule. Został on napisany przez  Bowiego oraz Endę Walsha. Premiera sztuki odbyła się 7 grudnia 2015 roku w Nowym Jorku. Reżyserem przedstawienia jest Belg Ivo Van Hove. Jest ono oparte na filmie „The Man Who Fell To Earth” („Człowiek, który spadł na ziemię”), który na ekrany kin trafił w 1976 roku. Bowie zagrał w nim Thomasa Newtona. W musicalu w tę rolę wcielił się Michael C. Hall znany m.in. z serialu o seryjnym mordercy pt. „Dexter”. Aktor zaśpiewał nową piosenkę Bowiego w programie „The Late Show with Stephen Colbert”. Zobaczcie, jak sobie poradził. 

Pierwszy utwór promujący płytę „Blackstar” poznaliśmy w listopadzie 2015 roku. Singiel można usłyszeć w czołówce serialu „The Last Panthers” emitowanego przez telewizję Sky Atlantic. Do piosenki powstał także teledysk w reżyserii Johana Rencka.

Obie piosenki zapowiadają nową płytę Davida Bowiego pt. ★, czyli „Blackstar”. Ukaże się ona 8 stycznia 2016 roku - w dniu 69. urodzin muzyka. Album pojawi się w sprzedaży cyfrowej, na CD i w specjalnej wersji winylowej. Wszystkie utwory mają trwać łącznie ok. 42 minuty. 

W tym roku oprócz przygotowania spektaklu „Lazarus” i utworów na nową płytę, Bowie nagrał też muzykę do musicalu o SpongBobie i wydał 6-płytowy zestaw „Five Years 1969–1973”.

Podoba Wam się nowa piosenka artysty?

Więcej: