David Bowie stworzył piosenkę do serialu „The Last Panthers”

David Bowie stworzył piosenkę do serialu „The Last Panthers” Ilpo Musto / Rex Features/EAST NEWS

David Bowie po raz pierwszy od 20 lat zdecydował się nagrać piosenkę tytułową do produkcji telewizyjnej. Posłuchajcie, jak brzmi jego nowy utwór!

David Bowie stworzył piosenkę tytułową do nowego serialu „The Last Panthers”. Będzie to głównym motyw muzyczny produkcji otwierający każdy kolejny odcinek. Seria zostanie wyprodukowana przez telewizję Sky i francuski Canal+. 

Reżyser Johan Renck nie ukrywa, że jest zachwycony tym, że to właśnie Bowie nagrał ten utwór.

"

Szukałem jakiejś muzycznej ikony z mojej młodości, aby zaproponować jej stworzenie piosenki tytułowej, ale zostałem poznany z Bogiem. Pierwsza odpowiedź Bowiego była precyzyjna i ciekawa.

"

Nieznane są jeszcze szczegóły dotyczące fabuły filmu. Reżyser ujawnił jednak, że 

"

Fragment utworu, który zaprezentował Bowie, odzwierciedla każdy aspekt naszych bohaterów i całego serialu. Jest mroczny, złowieszczy, piękny i sentymentalny (w dobrym tego słowa znaczeniu). Wciąż nie mogę pojąć, że to się stało. "

W serialu wystąpią m.in. Samantha Morton i John Hurt. Premiera „The Last Panthers” przewidziana jest na 12 listopada 2015 roku. 

Ostatni raz Bowie nagrał piosenkę do filmu 20 lat temu. Było to w 1995 roku w produkcji „Showgirls”. Muzyk przygotowuje też musical o przygodach SpongeBoba Kanciastoportego. Pierwsze pokazy show odbędą się od 7 czerwca do 13 lipca 2016 roku w Chicago.

Chcielibyście obejrzeć?

Więcej: