David Bowie nie żyje

David Bowie nie żyje ons.pl

Artysta zmarł na raka w wieku 69 lat. O śmierci wokalisty poinformowała na Facebooku jego rodzina.

Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku - dwa dni po swoich 69. urodzinach i premierze nowej płyty „Blackstar”. 

"

David Bowie zmarł w spokoju otoczony rodziną po 18 miesiącach walki z rakiem. Podczas gdy wielu z was będzie dzielić z nami ten smutek, prosimy o uszanowanie prywatności rodziny w czasie ich żałoby. "

Informację o śmierci potwierdził na Twitterze syn artysty - reżyser Duncan Jones.

"

Jest mi bardzo przykro i smutno, że muszę potwierdzić tę wiadomość. Przez jakiś czas będę niedostępny. Kocham was wszystkich. "

David Bowie urodził się 8 stycznia 1947 roku. Był wokalistą, multiinstrumentalistą, producentem, malarzem i aktorem. W rzeczywistości nazywał się David Robert Jones. Nazwisko zmienił w latach 60., ponieważ nie chciał być mylony z Davym Jonesem z grupy The Monkees. Pierwszy zespół założył, kiedy miał 15 lat. Jego debiutancki singiel pt. „Liza Jane” nie odniósł sukcesu. Dopiero w kolejnych latach udało mu się stworzyć niezapomniane hity. Popularność przyniosły mu takie utwory jak „Let's Dance” czy „Space Oddity”.

8 stycznia 2016 roku ukazał się jego nowy album „Blackstar”. Płytę promował utwór o tym samym tytule, który można usłyszeć w czołówce serialu „The Last Panthers” oraz singiel „Lazarus”. Magazyn „Entertainment Weekly” ogłosił, że ★ („Blackstar”) jest już jedną z najlepszych płyt 2016 roku.

W 2015 roku artysta nagrał także muzykę do musicalu o SpongBobie oraz „Lazarus”, a także wydał 6-płytowy zestaw „Five Years 1969–1973”.

Prezentujemy kilka ciekawostek na temat Davida Bowie.

Więcej: