David Bowie nie będzie już koncertował

David Bowie nie będzie już koncertował ons.pl

David Bowie zrezygnował z występów na scenie. Poinformował o tym agent muzyka. Co jest powodem tej decyzji?

Agent Davida Bowiego - John Giddings - ogłosił, że artysta nie zagra kolejnych koncertów.

"

David jest jednym z najlepszych artystów, z jakimi pracowałem. Ale za każdym razem, kiedy się spotykamy, nawet zanim coś powiem, on mówi „Nie pojadę w trasę”, a ja odpowiadam „Nie pytam o to”.  "

Giddings współpracuje z Bowiem od 1987 roku. Reprezentował też takich artystów jak: The Rolling Stones, Madonna, Genesis czy Celine Dion. Od 2002 roku jest promotorem festiwalu Isle Of Wight Festival, na którym wystąpili m.in.: Paul McCartney, The Rolling Stones i właśnie David Bowie.

"

Zdecydował, że przejdzie na emeryturę tak jak Phil Collins. Nie można od nich żądać, żeby ciągle występowali. Jestem dumny, że ostatnie show zagrał w 2004 roku w czasie Isle Of Wight Festival.  "

Ostatnia trasa artysty „A Reality Tour” odbyła się w 2003 roku. Została przerwana, kiedy u Bowiego zdiagnozowano problem z sercem i muzyk musiał poddać się operacji. Kiedy w 2013 roku ukazała się płyta „The Next Day”, pojawiły się plotki, że wokalista znów wyruszy w trasę koncertową. Tak się jednak nie stało. 

Ostatnio muzyk poświęcił się pracy nad dwoma musicalami. Jednym z nich jest „Lazarus”, a drugim show o SpongeBobie Kanciastoportym. David stworzył też piosenkę do nowego serialu „The Last Panthers”.

Myślicie, że Bowie mimo wszystko wróci jeszcze na scenę?

Więcej: