David Bowie chciał wydać kolejną płytę

David Bowie chciał wydać kolejną płytę ons.pl

Muzyk zmarł 10 stycznia 2016 roku - dwa dni po premierze „Blackstar”. Jego współpracownicy poinformowali, że kilka dni przed śmiercią artysta rozpoczął pracę nad kolejnym albumem.

Tony Visconti, z którym David Bowie współpracował przy okazji płyty „Blackstar”, ujawnił, że na tydzień przed śmiercią muzyk zadzwonił do niego i powiedział, że chciałby nagrać nowy album. Podobno przygotował już nawet 5 premierowych utworów i bardzo zależało mu na tym, żeby po raz ostatni wejść do studia nagraniowego. Visconti twierdzi, że Bowie wiedział o tym, że jest w terminalnej fazie choroby nowotworowej od listopada 2015 roku.

"

Byłem wstrząśnięty. On także. Myślał, że zostało mu może kilka miesięcy. To oczywiste, że jeśli chciał nagrać kolejny album, musiał mieć nadzieję, że będzie miał więcej czasu. Więc koniec musiał być bardzo szybki. Nie znam szczegółów. Nie wiem, jak dokładnie było, ale wkrótce po naszej rozmowie, musiał się gorzej poczuć - powiedział producent w wywiadzie dla „Rolling Stone”. "

Visconti dowiedział się o chorobie artysty rok temu, kiedy spotkali się na sesji nagraniowej do „Blackstar”.

"

Dopiero co skończył chemioterapię. Nie miał brwi i włosów na głowie. Nie było mowy, że utrzyma to w sekrecie przed zespołem. Ze mną rozmawiał o tym prywatnie - w cztery oczy - i to mną naprawdę wstrząsnęło - przyznał. "

Producent ujawnił, że rokowania były dobre i wszyscy mieli nadzieję, że Bowie wyzdrowieje.

"

Był nastawiony optymistycznie, bo chemioterapia zaczęła działać. W pewnym momencie, jakoś w połowie roku, nastąpiła poprawa. Bardzo się ucieszyłem, ale on miał obawy. Powiedział, że nie możemy się cieszyć zbyt wcześnie. Kontynuował leczenie i miałem nadzieję, że będzie dobrze. Niestety w listopadzie choroba wróciła. Z tego nie można się wyleczyć. "

Visconti już wtedy wiedział, że „Blackstar” będzie pożegnalnym albumem. Płyta ukazała się na 2 dni przed śmiercią artysty - 8 stycznia 2016 roku. Czy zostanie wydany kolejny krążek? Po informacji o tym, że Bowie nagrał kilka nowych piosenek, od razu pojawiły się spekulacje, że niepublikowane materiały zostaną zebrane na nowym albumie. 

David Bowie zmarł po 18-miesięcznej walce z rakiem. Według brytyjskiego dziennika „The Daily Mirror” jego ciało zostało od razu skremowane w Nowym Jorku i nie odbędzie się żadna publiczna ani prywatna ceremonia pogrzebowa. Przed śmiercią artysta podobno powiedział, że chce odejść „bez żadnego zamieszania”

Śmierć Davida Bowie poruszyła całe artystyczne środowisko. Wiele gwiazd zamieściło w mediach społecznościowych wzruszające wpisy dotyczące jego twórczości. Wśród nich była m.in.: Madonna, Cher i zespół The Rolling Stones.

Przedstawiamy kilka ciekawostek na temat Davida Bowie.

Więcej: