Czy Barry Manilow zdobędzie w tym roku nagrodę Grammy?

Czy Barry Manilow zdobędzie w tym roku nagrodę Grammy? ons.pl

Muzyk otrzymał nominację w kategorii „Najlepszy popowy album tradycyjny”. Jakie są jego szanse na wygraną?

Ceremonia rozdania nagród Grammy odbędzie się 15 lutego 2016 roku w Staples Center w Los Angeles. Wśród nominowanych jest Barry Manilow, który być może zdobędzie statuetkę w kategorii „Najlepszy popowy album tradycyjny”. O ten tytuł rywalizować będzie jego płyta „My Dream Duets”, która ukazała się w 2014 roku. Znalazły się na niej piosenki nagrane z wokalistami, którzy już nie żyją. Artysta wykorzystał oryginalne ścieżki wokalne i stworzył do nich nowe aranżacje. Zaśpiewał m.in. z Whitney Houston i Marilyn Monroe.

Manilow jest nominowany drugi rok z rzędu, ale uważa, że ma małe szanse na zwycięstwo. O wyróżnienie walczyć będzie z: Tony’m Bennettem i Billem Charlapem (płyta „The Silver Lining: The Songs of Jerome Kern”), Bobem Dylanem („Shadows in the Night”), Joshem Grobanem („Stages”) i Sethem MacFarlane'em („No One Ever Tells You”). 

"

Oczywiście zawsze przegrywam z Tony’m Bennettem. Każdy z nim przegrywa, a „The Silver Lining” to świetny album - stwierdził w wywiadzie dla magazynu „Billboard”.

"

W 2015 roku Bennett otrzymał nagrodę Grammy za płytę „Cheek to Cheek” i pokonał Manilowa.

"

To, że ja zostałem nominowany, jest dla mnie wielką niespodzianką. Oczywiście uważam, że nagrałem świetny album. Jest naprawdę wyjątkowy. To, co ci ludzie zrobili, żebym brzmiał, jakbym stał w tym samym pokoju, co Andy Williams, to techniczny cud. To niesamowite, dlatego jestem bardzo dumny bez względu na to, co się stanie - powiedział. "

Barry Manilow pracuje obecnie nad nowym tematycznym albumem. Krążek zostanie zatytułowany „This is My Town: Songs of New York”  i znajdą się na nim piosenki o Nowym Jorku: „On Broadway”, „New York, New York”, „Downtown” czy „Lonely Town”. 

"

To w połowie standardy, a w połowie oryginalne nagrania. Właśnie skończyliśmy pracę w studiu razem z 40-osobową orkiestrą. To będzie naprawdę dobrze brzmiący album. "

Płyta prawdopodobnie ukaże się w 2016 roku. Artysta już planuje nagranie kolejnego albumu, ale na razie nie chce mówić o szczegółach. Jedno jest pewne: Manilow wyruszy w trasę koncertową po Wielkiej Brytanii oraz być może Stanach Zjednoczonych. Mają to być jego ostatnie występy przed przejściem na emeryturę.

"

Chcę się pożegnać ze wszystkimi miastami, które były dla mnie takie dobre. Spróbuję odwiedzić tak wiele miejsc, jak tylko się da. To będzie koniec koncertowania, ciągłego pakowania się i wyjeżdżania. To smutne. Próbuję o tym nie myśleć. Staram się koncentrować na nadchodzących występach tak, jak zwykle to robię. Ale na pewno nie zorganizuję wielkiego koncertu pożegnalnego - podkreślił.  "

Myślicie, że Barry Manilow zdobędzie w tym roku nagrodę Grammy?

Więcej: