Cyndi Lauper zapowiada nową płytę

Cyndi Lauper zapowiada nową płytę ons.pl

Nowy album amerykańskiej wokalistki nosi tytuł „Detour”. Promuje go piosenka „Heartaches by the Number”. Posłuchajcie tego utworu.

Cyndi Lauper zdobyła międzynarodową popularność dzięki piosenkom „Girls Just Want to Have Fun” i „Time After Time”. Wcześniej występowała m.in. z zespołem Blue Angel popularnym w latach 80. Grupa nie grała stricte muzyki country, ale to właśnie ten gatunek wpłynął na dalszą twórczość wokalistki. Słychać to zwłaszcza w singlu „Heartaches by the Number”, który zapowiada jej nową płytę. Piosenkę spopularyzował Ray Price w 1959 roku. Artystka przyznała jednak, że chciała stworzyć zupełnie nową wersję tego utworu.

"

Musiałam się od tego odciąć i znaleźć miejsce w moim głosie, w którym zakorzeniła się ta muzyka. Spróbować przywrócić ją do życia i dopasować do tego historię. Bo to wszystko jest historią i musisz być w stanie opowiedzieć naprawdę dobrą historię - wyznała Lauper. "

Na nową płytę artystki pt. „Detour” trafi 12 utworów. Będą to interpretacje popularnych piosenek country takich jak: „I Fall to Pieces”, „The End of the World” czy tytułowy „Detour” - hit Patti Page z 1952 roku, który Lauper zaśpiewała wraz z Emmylou Harris. Album został w większości nagrany w Nashville, a jego produkcją zajęli się Tony Brown i Seymour Stein. 

"

Zależało mi głównie na tym, żeby nie robić wszystkiego w sposób kliniczny. Nie chciałam nagrać klinicznej muzyki. Nie chciałam, żeby była czysta. Chciałam, żeby była brudna, a brzmienie seksowne. To miał być miks R&B i country.  "

Do współpracy piosenkarka zaprosiła kilku artystów. W duecie zaśpiewają z nią m.in.: Vince Gill, Jewel i Alison Krauss. Pod względem muzycznym nowa płyta Lauper to kontynuacja tego, co fani wokalistki mogli usłyszeć na albumie „Memphis Blues”, który został wydany w 2010 roku.

Krążek „Detour” ukaże się 6 maja 2016 roku, o czym Cyndi Lauper poinformowała za pośrednictwem Facebooka.

"

Jestem bardzo podekscytowana tym, że mogę ogłosić, że wydaję mój nowy album „Detour” w piątek 6 maja 2016 roku. Możesz go zamówić w przedsprzedaży, a wtedy otrzymasz piosenkę „Heartaches by the Number”. Nie mogę się doczekać aż jej posłuchacie! Jestem bardzo dumna z tej płyty i mam nadzieję, że wam się spodoba - napisała wokalistka. "

Lista utworów na płycie Detour

1. „Funnel of Love”

2. „Detour” (feat. Emmylou Harris)

3. „Misty Blue”

4. „Walkin' After Midnight”

5. „Heartaches by the Number”

6. „The End of the World”

7. „Night Life” (feat. Willie Nelson)

8. „Begging to You”

9. „You’re the Reason Our Kids Are Ugly” (feat. Vince Gill)

10. „I Fall to Pieces”

11. „I Want to Be a Cowboy's Sweetheart” (feat. Jewel)

12. „Hard Candy Christmas” (feat. Alison Krauss) 

Zamierzacie kupić tę płytę?

Więcej: