Cyndi Lauper w nowej wesji „Girls Just Wanna Have Fun”

Cyndi Lauper w nowej wesji „Girls Just Wanna Have Fun” ons.pl

Wokalistka była gościem programu „Late Late Show With James Corden”. Prowadzący przekonał ją do zaśpiewania jej największego przeboju w nieco odmienionej wersji. Jak jej poszło?

James Corden znany jest z niecodziennych pomysłów. To właśnie on zaprasza gwiazdy, by śpiewały razem z nim w samochodzie (cykl „Carpool Karaoke”, czyli samochodowe karaoke). Do tej pory do udziału w zabawie wzięli m.in. Elton John, Stevie Wonder czy Rod Stewart. To również on poprosił Paulę Abdul, żeby przygotowała nową wersję teledysku do piosenki „Opposites Attract”.

Tym razem komik do swojego programu zaprosił Cyndi Lauper. Wokalistka wraz z nim zaśpiewała utwór „Girls Just Wanna Have Fun” ze zmienionym tekstem. Piosenka została zatytułowana „Girls Just Want Equal Funds” („Dziewczyny chcą takich samym płac”). Tym samym piosenkarka postanowiła zaangażować się w walkę o wyrównanie płac mężczyzn i kobiet. Lauper śpiewa:

"

Wracam do domu o świcie, a mama pyta: „Dlaczego nie zarobiłaś tyle, co faceci?”. Odpowiadam: „Mamo, bo nie jesteśmy szczęśliwcami. Dziewczyny chcą takich samych wypłat”.

"

Na scenie pojawił się również James Corden w różowej peruce i zaczął śpiewać:

"

Panowie, jeśli ona jest zła, to nie z powodu PMS. To dlatego, że pracuje tak samo, ale zarabia mniej. Chce więcej zarabiać. Bo dziewczyny chcą takich samych wypłat. "

Zobaczcie, jak wyglądał ten występ.

6 maja 2016 roku ukazała się nowa płyta Cyndi Lauper pt. „Detour”. Znalazło się na niej 12 utworów. Są to interpretacje popularnych piosenek country takich jak: „I Fall to Pieces”, „The End of the World” czy tytułowy „Detour” - hit Patti Page z 1952 roku, który Lauper zaśpiewała wraz z Emmylou Harris. 

Wokalistka znana jest ze swojego specyficznego stylu. To dzięki niemu zdobyła popularność w latach 80.

"

Musiałam wejść w świat muzyki bez własnego zespołu, więc postanowiłam uczynić z moich występów dzieło sztuki. Nie potrafię zbyt dobrze tańczyć, a nie chciałam stać na scenie jak idiotka w czasie solówek, dlatego pewnego razu w czasie transmisji telewizyjnej postanowiłam spryskać moje nogi sprayem, co uznano za skandaliczne zachowanie - wyznała w jednym z wywiadów. "

Artystka podkreśliła, że mimo to chciałaby, żeby ludzie traktowali ją poważnie.

Podoba Wam się nowa wesja „Girls Just Wanna Have Fun”?

Więcej: