Cyndi Lauper: Kampania prezydencka w USA jest chaotyczna

Cyndi Lauper: Kampania prezydencka w USA jest chaotyczna ons.pl

Wokalistka postanowiła opowiedzieć fanom o swoich politycznych przekonaniach. Artystka zaznaczyła, że udział w wyborach prezydenckich jest obywatelskim obowiązkiem.

Cyndi Lauper w wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone” przyznała, że według niej najlepszym prezydentem Stanów Zjednoczonych byłaby Hillary Clinton i to właśnie ją poprze w nadchodzących wyborach.

"

Ona jest osobą, która może wykonać zadanie. Potrafi pracować z ludźmi z obu stron politycznych. A narzekających ludzi i zamknięty rząd już widzieliśmy - stwierdziła Lauper. "

Artystka nie chciała się wypowiadać na temat pozostałych kandydatów, ale podkreśliła, że według niej kampania prezydencka jest bardzo chaotyczna.

"

Nie potrafię zdecydować, czy mam się śmiać, czy płakać. Trudno z tego cokolwiek wyciągnąć, trudno byłoby to spisać! To jak z kiepskiego programu telewizyjnego - dodała. "

Lauper od wielu lat walczy o prawa dla środowiska LGBT. W 2008 roku założyła nawet fundację True Colors, która pomaga nastoletnim bezdomnym. Według niej najważniejsze jest działanie, dlatego zachęca wszystkich do głosowania. Apatia nie pomoże w zrealizowaniu najważniejszych celów.

"

Hitler zdobył Niemcy, bo tylko 30 procent osób zagłosowało. Tak samo może stać się tutaj. Nie dlatego, że ktoś jest jak Hitler. Po prostu jeżeli chcesz brać czynny udział w życiu kraju, musisz wziąć udział w wyborach. W ten sposób możesz wyrazić swoje zdanie, a przecież wszyscy chcą być usłyszani - powiedziała. "

Cyndi Lauper pracuje nad swoim nowym albumem. Krążek „Detour” ukaże się 6 maja 2016 roku. Trafi na niego 12 utworów. Będą to interpretacje popularnych piosenek country takich jak: „I Fall to Pieces”, „The End of the World” czy tytułowy „Detour” - hit Patti Page z 1952 roku, który Lauper zaśpiewała wraz z Emmylou Harris. Płyta została w większości nagrana w Nashville, a jej produkcją zajęli się Tony Brown i Seymour Stein. 

Czekacie na ten album?

Więcej: