Cyndi Lauper: Chcę być traktowana poważnie

Cyndi Lauper: Chcę być traktowana poważnie ons.pl

Wokalistka znana jest zwłaszcza z przebojów „Girls Just Want to Have Fun” i „Time After Time”. Wkrótce ukaże się jej nowy album. Jakie utwory zaprezentuje na nim artystka?

Na początku maja Cyndi Lauper wyda nową płytę „Detour”. Znajdzie się na niej 12 utworów. Będą to interpretacje popularnych piosenek country takich jak: „I Fall to Pieces”, „The End of the World” czy tytułowy „Detour” - hit Patti Page z 1952 roku, który Lauper zaśpiewała wraz z Emmylou Harris. Lauper była też jedną z wokalistek, które wystąpiły na specjalnym koncercie w Nowym Jorku poświęconym twórczości Davida Bowie. Artystka otrzymała również kilka nagród za muzykę do musicalu „Kinky Boots”.

"

Możesz mieć wszystkie nagrody świata, ale ja dostałam statuetkę za „Najlepszy Musical”. To dla mnie wiele znaczy. Przez całe moje życie wszystkie wytwórnie mówiły mi „Jesteś Cyndi Lauper. Nie możesz pisać takich piosenek jak te”. Sugerowali, żebym wciąż nagrywała coś w stylu „Girls Just Want to Have Fun”. A ja tego nie chciałam. Kiedy zostałam poproszona o napisanie muzyki do „Kinky Boots”, od razu się zgodziłam. To była wolność i wielka szansa dla mnie - wyznała wokalistka w wywiadzie dla dziennika „The Daily Telegraph”. "

Lauper znana jest ze swojego specyficznego stylu. To dzięki niemu zdobyła popularność w latach 80.

"

Musiałam wejść w świat muzyki bez własnego zespołu, więc postanowiłam uczynić z moich występów dzieło sztuki. Nie potrafię zbyt dobrze tańczyć, a nie chciałam stać na scenie jak idiotka w czasie solówek, dlatego pewnego razu w czasie transmisji telewizyjnej postanowiłam spryskać moje nogi sprayem, co uznano za skandaliczne zachowanie. "

Artystka podkreśla, że mimo to chciałaby, żeby ludzie traktowali ją poważnie.

"

Czy chodzi o to, jak się ubieram? - zastanawiała się. "

Wokalistka w cyniczny sposób wyraża się o swojej karierze. W 2013 roku zagrała wspólną trasę koncertową z Cher. 

"

Ludzie mówią, że po wojnie nuklearnej, zostanie tylko Cher i karaluchy. A ja będę występować przed nią jako support.  "

W jednym z wywiadów Cyndi Lauper odniosła się do trwającej w Stanach Zjednoczonych kampanii prezydenckiej. Przyznała, że według niej najlepszym prezydentem USA byłaby Hillary Clinton i to właśnie ją poprze w nadchodzących wyborach.

Więcej: