Co zainspirowało Micka Jaggera do stworzenia serialu „Vinyl”?

Co zainspirowało Micka Jaggera do stworzenia serialu „Vinyl”? ons.pl

14 lutego 2016 roku odbędzie się światowa premiera serialu „Vinyl”. Jego twórcami są Martin Scorsese, Mick Jagger i Terence Winter.

Serial „Vinyl” opowiada o Nowym Jorku lat 70. Historia rozpoczyna się w 1973 roku. Właściciel wytwórni muzycznej - Richie Finestra chce utrzymać się w branży i szuka nowych talentów w Stanach Zjednoczonych. W jego rolę wcieli się aktor Bobby Cannavale. Poznajemy też nowy zespół The Nasty Bits. Frontmana grupy zagra syn Micka Jaggera - James.

"

Kiedy zobaczyłem, że powstaje taka rola, pomyślałem: szukają kogoś, kto lubi tego typu muzykę, potrafi ją wykonać i umie grać. A on kocha taki rodzaj muzyki. Nie żebym nie miał czegoś przeciwko temu, ale myślę, że on się do tego nadaje. Stwierdziłem, że zaangażuję Jamesa do tej roli i naprawdę dobrze sobie poradził - powiedział Jagger. "

W produkcji zobaczymy również Olivię Wilde, znaną m.in. z serii „Dr House”. W materiale promującym serial Mick Jagger opowiedział o sztuce lat 70. i o tym, jak wtedy wyglądało jego życie.

"

W tamtym czasie Nowy Jork był w bardzo złym stanie finansowym. To nie było zbyt dobre miejsce do życia, zwłaszcza dla tych, którzy utrzymywali rodziny. To jakiś koszmar. Jeśli byłeś singlem i w dodatku muzykiem, sprawy układały się nieco inaczej. Pracowałem z Andym Warholem. Zrobiliśmy razem kilka okładek płyt, spędzaliśmy ze sobą dużo czasu i stworzyliśmy różne litografie. To był fascynujący czas. Bardzo szybki proces twórczy. Dla mnie to było niesamowite miejsce. "

Aby przybliżyć widzom klimat Nowego Jorku z tamtych czasów, twórcy serialu przygotowali specjalną stronę internetową Vinyl Cuts, na której można znaleźć mapę miasta oraz szereg ciekawostek dotyczących produkcji. 

Widzowie w Polsce również będą mogli obejrzeć ten serial. Pierwszy odcinek telewizja HBO i HBO GO wyemituje 15 lutego o godz. 20:10. Zobaczcie polski zwiastun tej produkcji.

Do sklepów trafi również płyta ze ścieżką dźwiękową do serialu „Vinyl: Music From the HBO Original Series - Volume 1”. W pierwszym odcinku „Vinyl” usłyszymy m.in.: „The World Is Yours” (Ty Taylor), „Mr. Pitiful” (Otis Redding) czy „I Like It Like That” (Chris Kenner).

Lista utworów na płycie Vinyl: Music From the HBO Original Series - Volume 1

1. Ty Taylor - The World Is Yours

2. David Johansen - Personality Crisis

3. Kaleo - No Good

4. Sturgill Simpson - Sugar Daddy (Theme from Vinyl) 

5. Ruth Brown - Mama He Treats Your Daughter Mean

6. Otis Redding - Mr. Pitiful 

7. Dee Dee Warwick - Suspicious Minds

8. Mott the Hoople - All The Way From Memphis

9. David Johansen - Stranded In The Jungle

10. Chris Kenner - I Like It Like That

11. Ty Taylor - Cha Cha Twist

12. The Jimmy Castor Bunch - It’s Just Begun

13. Soda Machine - Want Ads

14. The Meters - Hand Clapping Song 

15. Soda Machine – Slippin’ Into Darkness

16. Edgar Winter - Frankenstein

17. Nasty Bits - Rotten Apple

18. Foghat - I Just Want To Make Love To You

Zamierzacie obejrzeć ten serial?

Więcej: