Co dalej z Aerosmith?

Co dalej z Aerosmith? ons.pl

Steven Tyler zapowiedział, że w 2017 roku zespół zorganizuje pożegnalną trasę koncertową. Nieco inne zdanie mają jego koledzy. Czy to rzeczywiście koniec Aerosmith?

W czerwcu 2016 roku lider Aerosmith - Steven Tyler - w programie „The Howard Stern Show” powiedział, że powoli zbliża się moment, w którym zespół zakończy karierę. Według niego kapela pożegna się z fanami w 2017 roku na specjalnych koncertach. Innego zdania jest gitarzysta Joe Perry, który w rozmowie z magazynem „Rolling Stone” stwierdził:

"

Zawsze wstrzymuję oddech, kiedy Steven sam udziela wywiadu. To może być ostatnia trasa, ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić naszego ostatniego koncertu. Przykro mi. "

Muzyk przyznał, że już 10 lat temu grupa zastanawiała się nad zorganizowaniem pożegnalnej trasy, ale uznała, że jednak jest na to jeszcze za wcześnie. Od tamtej pory co jakiś czas w szeregach kapeli pojawia się tego typu pomysł. Aerosmith tej jesieni zagra serię koncertów i Joe Perry ma nadzieję, że dzięki temu członkowie zespołu poczują, że odmłodnieli i nadal będą chcieli występować.

"

Grupa jest coraz lepsza. Prawdopodobnie nazwiemy to trasą pożegnalną, ale ja i tak każdego wieczoru gram tak, jakby to miał być mój ostatni koncert. Nazwanie tego w ten sposób na pewno doda temu smaczku. Kto wie, co jest zapisane w gwiazdach - dodał. "

Według niego niezależnie od tego, czy zespół przestanie koncertować, wciąż może nagrywać nowe płyty. 

"

Dla mnie to coś w rodzaju pisania autobiografii. Zawsze odkładam to na bok, bo myślę sobie „jest jeszcze wiele przede mną”. Ale jeżeli coś się potem stanie, zawsze mogę napisać kolejną książkę. Mogę stworzyć nową edycję albo coś innego. Ale w tym momencie naszego życia i kariery, może powinniśmy sobie powiedzieć: „OK, to koniec tej ery, ale na horyzoncie jest nowa era”. Nie wiem, czy powinniśmy mówić „pożegnalna trasa” i robić z tego zamieszanie, ale zobaczymy, co się wydarzy. Pewnie jesteśmy bliżej tego niż w jakimkolwiek wcześniejszym momencie naszej kariery - powiedział Perry. "

Jak ostatecznie zakończy się sprawa z pożegnalną trasą Aerosmith? Na rozwiązanie pewnie musimy jeszcze trochę poczekać. Tymczasem 15 lipca 2016 roku ukaże się nowa płyta Stevena Tylera „We’re All Somebody From Somewhere”. Album zawierać będzie 15 utworów w stylu country, w tym single „Love Is Your Name” i „Red, White and You”, a także nową wersję przeboju Aerosmith „Janie's Got a Gun”.

Jak według Was będzie przyszłość Aerosmith?

Więcej: