Co McCartney ma wspólnego z Michaelem Jacksonem i Steviem Wonderem?

Co McCartney ma wspólnego z Michaelem Jacksonem i Steviem Wonderem? Wikimedia Commons

Paul McCartney przygotowuje się do wydania reedycji płyt „Tug of War” i „Pipes of Peace”. Z tej okazji opublikował specjalny film, w którym opowiada o współpracy ze znanymi artystami. 

2 października ukażą się reedycje płyt „Tug of War” i „Pipes of Peace”. Paul McCartney powiedział, że bardzo uważnie szukał artystów, którzy wzięli udział w nagraniach tych albumów. - Obsada była jak w filmie z tym, że zamiast aktorów, użyliśmy muzyków - stwierdził. 

Paul McCartney i Stevie Wonder

Na płycie „Tug Of War” usłyszymy duet McCartneya ze Steviem Wonderem w piosence „Ebony and Ivory”.
- Chciałem Steviego. Chciałem do niego dotrzeć. To było po prostu tak, jakbyś mógł mieć każdego. Dobrze się razem bawiliśmy. Wyjechaliśmy do Montserrat i dobrze wykorzystaliśmy ten czas - wspomina były Beatles w nagraniu.

Michael Jackson w duecie z McCartneyem 

Z kolei na albumie „Pipes of Peace” znalazł się przebój „Say say say”, który McCartney zaśpiewał z Michaelem Jacksonem.
- On był po prostu zainteresowany pisaniem ze mną piosenek. Zadzwonił do mnie. Nie wierzyłem, że to on. Powiedział, że chciałby napisać coś ze mną. Odpowiedziałem, że to świetnie, bo bardzo lubię jego głos - opowiada Paul.
- Wtedy przyjechał do Anglii. Myślałem, że nie będzie łatwo usiąść z kimś, kogo się nie zna i po prostu skomponować piosenkę. W tym musi być jakaś chemia, ale stwierdziłem: to jest Michael, spróbuję. Jeśli to nie wyjdzie, po prostu to wyrzucimy - zakończył McCartney.

Źródło: nme.com

Więcej: