Co Bono wystawił na aukcję z okazji Światowego Dnia AIDS?

Co Bono wystawił na aukcję z okazji Światowego Dnia AIDS? ons.pl

1 grudnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS. Z tej okazji Bono postanowił wziąć udział w specjalnej aukcji. Co można wylicytować?

Bono dołączył do kampanii prowadzonej przez organizację (RED), której jest założycielem i która zbiera fundusze na rzecz walki z AIDS. W specjalnej akcji gwiazdy oferują jedyne w swoim rodzaju atrakcje. Wystarczy, że przeznaczy się przynajmniej 10 dolarów na fundusz (RED).

Bono jest nie tylko twarzą ruchu. Wokalista U2 zaoferował, że zabierze zwycięzcę na przejażdżkę rowerem dokładnie rok po jego wypadku rowerowym. Do zdarzenia doszło w Central Parku w Nowym Jorku. Artysta musiał przejść operację ramienia.

"

Nie jestem pewien, czy to było równie zabawne dla zespołu, jak dla mnie. Ale myślę, że będziemy się dobrze bawić i obejrzymy miejsce zbrodni - powiedział Bono w wywiadzie dla AFP.

"

Kampania rozpoczęła się 1 grudnia, kiedy to obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. Dołączył do niej także Jimmy Kimmel - prowadzący program „Jimmy Kimmel Live!”. Wtorkowy odcinek jego audycji zostanie zadedykowany akcji. Można również wylicytować rozmowę wychowawczą z prezenterem.

"

Nie ma granicy wiekowej. Jeśli macie 45-letnie dzieci i uważacie, że powinienem z nimi porozmawiać, wszystko im wyjaśnię. Jestem szczęśliwy, że mogę to zrobić - stwierdził. "

Wśród innych atrakcji, które można wylicytować, są m.in.: spędzenie czasu z aktorem George’em Clooneyem, spotkanie na czerwonym dywanie z Meryl Streep czy występ w teledysku z zespołem Backstreet Boys. 

 

"

Mimo że kolor czerwony kojarzy się z wypadkiem, to w całej kampanii jest też swego rodzaju optymizm i odrobina humoru. Zawsze tak było, ale teraz wejdziemy na jeszcze wyższy poziom - wyjaśnił Bono. "

Artysta nie wystąpi w specjalnym odcinku programu Kimmela, bo będzie wtedy w Nowym Jorku. Weźmie udział w uroczystości z okazji 10-lecia organizacji (RED). 

"

To wielki dzień. Dzień Walki z AIDS. Jest kluczowy w tym roku. Ludziom wydaje się, że sprawy z AIDS już nie ma, a my mówimy im: „Nie, to nieprawda!” - podkreśla wokalista.  "

Światowy Dzień AIDS obchodzony jest corocznie z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Więcej: