Cliff Richard wyda nową płytę?

Cliff Richard wyda nową płytę? ons.pl

Muzyk planuje wielki powrót. Prawdopodobnie już wkrótce ukaże się jego nowy album. Kiedy to nastąpi?

Ostatnie lata były dla Cliffa Richarda bardzo trudne. Wokalista był podejrzany o molestowanie seksualne nieletnich. Przeciwko niemu toczyło się kilka śledztw. W połowie czerwca 2016 roku prokuratura uznała jednak, że nie ma wystarczających dowodów, by go oskarżyć i zapowiedziała, że nie będzie kontynuować postępowania. 

"

Crown Prosecution Service (Koronna Służba Prokuratorska działająca w Anglii i Walii) przeanalizowała wszystkie dowody dotyczące przestępstw seksualnych datowanych na lata 1958 i 1983, których dopuścili się czterej mężczyźni. Zdecydowaliśmy, że nie ma wystarczających dowodów, aby wnieść sprawę do sądu - powiedział prokurator Martin Goldman. "

Artysta zawiesił pracę nad nową płytą na czas śledztwa. Podobno już w 2013 roku miał przygotowany materiał na drugą część kolekcji „The Fabulous Rock ’N’ Roll Songbook”. Jego przyjaciel, DJ radiowy Mike Read w wywiadzie dla dziennika „The Sun” powiedział:

"

Cliff zamierza wydać nowy album jeszcze w tym roku. Teraz, kiedy jego imię zostało oczyszczone, stało się to możliwe. Wydawnictwo było w zawieszeniu od czasu tej gehenny. "

Muzyk przez cały czas utrzymywał, że jest niewinny. Zamierza pozwać telewizję BBC oraz policję z South Yorkshire za to, że w 2014 roku na żywo transmitowano przeszukanie jego posiadłości. Jego przedstawiciele wysłali do władz pismo w tej sprawie. Richard żąda odszkodowania w wysokości miliona funtów. 

Szef BBC Tony Hall odmówił jednak przeprosin. 

"

Z jednej strony powiedzieliśmy, że jest nam przykro, że Cliff Richard - wspaniały artysta, który przez lata współpracował z BBC - przeżył tak wielki stres w ostatnich latach. Z drugiej strony, członkowie Home Affairs Select Committee sprawdzili naszą decyzję i powiedzieli, że nie zrobiliśmy nic złego. Kiedy policja zajmuje się kwestią ważną dla opinii publicznej, powinniśmy o tym mówić. Poza tym sprawę poruszyliśmy nie tylko my, ale też nasi koledzy z prasy. To wszystko, co chciałem o tym powiedzieć. Tak, otrzymaliśmy list i w odpowiednim czasie na niego odpowiemy - zaznaczył. "

Richard uważa, że media oraz śledczy byli w „bezprawnej zmowie”. 

Jak zakończy się sprawa?

Więcej: