Cliff Richard ponownie przesłuchany przez policję

Cliff Richard ponownie przesłuchany przez policję ons.pl

Policja postanowiła jeszcze raz przesłuchać Cliffa Richarda w sprawie molestowania nieletnich. Spotkanie było dobrowolne. Informację tę potwierdził rzecznik prasowy wokalisty. 

Cliff Richard w 2014 roku został oskarżony o molestowanie seksualne nieletnich. Do przestępstwa miało dość w latach 80. Wokalista postanowił współpracować z policją i w minionym tygodniu po raz kolejny zeznawał na komisariacie. Nie został jednak ani oskarżony, ani aresztowany. Według muzyka zarzuty są „absurdalne i nieprawdziwe”.

"

Chciałbym przypomnieć, że zarzuty są całkowicie nieprawdziwe. On wciąż będzie w pełni współpracował z policją. Dalsze komentowanie tej sprawy przez sir Cliffa byłoby nieodpowiednie - powiedział rzecznik artysty. "

W zeszłym roku policja przeszukała jego posiadłość w Berkshire. Wiele rzeczy zostało zabezpieczonych w celu dalszego badania. Richard wciąż jednak nie przyznaje się do winy. Według telewizji BBC do przestępstwa mogło dość w czasie imprezy religijnej na stadionie Bramall Lane w Sheffield w 1985 roku.

W sumie przeciwko Richardowi toczyły się 3 śledztwa. We wrześniu anonimowy przyjaciel wokalisty ujawnił, że policja zakończyła jedno z nich, ponieważ nie udało się znaleźć wystarczających dowodów na poparcie oskarżenia skierowanego przeciwko niemu. Artysta udowodnił, że nigdy nie przebywał sam na sam z dwoma mężczyznami, którzy oskarżyli go o napaść. 

14 października Cliff Richard świętował 75. urodziny. Z tej okazji piosenkarz wydał album „75 at 75”. Wydawnictwo składa się z 3 płyt CD, na których znalazły się największe przeboje Brytyjczyka. Wszystkie utwory zostały zremasterowane, a dodatkowo na krążku usłyszymy premierowe nagranie zatytułowane „Golden”. 

Jak zakończy się sprawa rzekomego molestowania?

Więcej: