„Chodźmy stąd”. Nowy teledysk Zdzisławy Sośnickiej

„Chodźmy stąd”. Nowy teledysk Zdzisławy Sośnickiej Screen z youtube.com/Zdzisława Sośnicka

Zdzisława Sośnicka zaprezentowała kolejny teledysk do utworu z płyty „Tańcz, choćby płonął świat”. Co zobaczymy w klipie?

Piosenka „Chodźmy stąd” znalazła się na płycie „Tańcz, choćby płonął świat”, która ukazała się 18 września 2015 roku. Tekst tego utworu do muzyki Łukasza Pilcha napisał Paweł Mossakowski. 

"

O takim tekście myślałam wiele razy w przeszłości. O pewnej postawie i o przekazaniu jej - mówi Zdzisława Sośnicka.  "

Autorem scenariusza i reżyserem teledysku do tej kompozycji jest Jacek Kościuszko. W klipie wystąpili artyści Teatru Ognia Amatum: Emilia Pieskiewicz, Rozsa Varga, Michał Nadolny, Julian Waglewski i Robert Lubera. 

"

Stąd mnóstwo ciekawych ujęć kuglarzy z tańczącymi płomieniami, latającymi iskrami, salta, wyskoki, euforia, radość i zapomnienie. Utalentowana, barwna młodzież w klimacie hipstersko-hipisowskim odrywa się od obowiązków, pracy, nauki i rusza by spotkać się w grupie znajomych i wspólnie poćwiczyć. Wszystkich ich łączy radość i pasja do tańca, muzyki, akrobacji, żonglowania, malowania ciał, jazdy na deskorolce, tańca z ogniem bądź performanców - czytamy w opisie video. "

Artystka chce w ten sposób przekazać miłość do sztuki. 

"

Życie ma kształt miłości. Tak krótko trwa, nie zmarnujmy go! - brzmi przesłanie „Chodźmy stąd”. "

Zdjęcia do klipu rozpoczęły się na początku października.

Płyta „Tańcz, choćby płonął świat” jest pierwszym albumem Zdzisławy Sośnickiej od 17 lat. Artystka nagrała go po tym, jak otrzymała piosenkę o tym samym tytule w prezencie od Romualda Lipko. Na płycie znalazły się zarówno utwory balladowe: „Ta sama”, „Nie żałuj tych lat”, swingujący „Myliłam się”, taneczne „Sen”, „Pamiętaj to co dobre”, „Chodźmy stąd”, jak i kołysanka „Dobranoc Ziemio”. Teksty utworów napisali: Jacek Cygan, Bogdan Olewicz, Paweł Mossakowski, Luiza Staniec i Artur Andrus. Krążek promowała piosenka „Tańcz, choćby płonął świat”, do której teledysk także wyreżyserował Jacek Kościuszko. 

Jak Wam się podoba nowy teledysk Zdzisławy Sośnickiej?

Więcej: