Cher pomaga mieszkańcom amerykańskiego miasta

Cher pomaga mieszkańcom amerykańskiego miasta ons.pl

Wokalistka postanowiła podarować mieszkańcom Flint kilkaset tysięcy butelek wody pitnej. Z powodu zanieczyszczenia ołowiem nie mogą oni korzystać z innych źródeł. 

Cher przekazała ponad 180 tysięcy butelek wody mieszkańcom Flint w stanie Michigan. Miasto od 2014 roku zmaga się z zanieczyszczeniem wody. Według oświadczenia, które wydała wokalistka, pierwsza partia wody trafi do miasta już w tym tygodniu. 

"

To tragedia w szokującej skali. Co gorsza, to stało się w samym centrum naszego kraju - napisała artystka. "

Piosenkarka skontaktowała się też ze swoim znajomym, który jest inwestorem w firmie produkującej wodę. Mężczyzna spotkał się z właścicielami spółki i przekonał ich, żeby podwoili liczbę butelek zaoferowanych przez Cher. 181 440 butelek trafi do Banku Żywności we Wschodnim Michigan w środę 20 stycznia 2016 roku.

Wokalistka zachęca też innych artystów, żeby wsparli jej akcję.

"

Może moi drodzy koledzy również pomogą Flint. Potrzebne duże pieniądze i modlitwy. Ludzie w show biznesie są zazwyczaj hojni i pomagają tym, którzy są w potrzebie - napisała na Twitterze. "

Ponad 100 tysięcy mieszkańców Flint nie ma dostępu do wody pitnej od ponad dwóch lat. Problem zaczął się w momencie, kiedy władze zdecydowały się na pobieranie wody z pobliskiej rzeki. Niestety metalowe rury nie zostały dobrze zabezpieczone i bardzo szybko uległy korozji. Doprowadziło to do zanieczyszczenia wody ołowiem. Po spożyciu takiej wody mieszkańcy skarżyli się na wymioty, drgawki, wysypki, a nawet wypadanie włosów.

Kryzys spowodował reakcję Baracka Obamy, który podpisał deklarację, dzięki której miastu zostanie udzielona pomoc federalna.

Cher nie jest jedyną gwiazdą, która chętnie pomaga potrzebującym. Wielu muzyków bardzo często angażuje się w akcje charytatywne. Jednym z nich jest lider zespołu U2 - Bono. Z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS, który obchodzony był 1 grudnia, muzyk dołączył do kampanii prowadzonej przez organizację (RED). Zaoferował, że zabierze zwycięzcę specjalnej aukcji na przejażdżkę rowerem w miejsce, gdzie uległ wypadkowi. W 2015 roku stworzył też własną linię okularów przeciwsłonecznych. Bono chciał w ten sposób włączyć się w kampanię społeczną „Buy Vision, Give Sight” (Kup wizję, podaruj wzrok), która ma zwrócić uwagę na potrzebę ochrony oczu.

Co myślicie o pomyśle Cher?

Więcej: