Chaka Khan zgłosiła się na odwyk

Chaka Khan zgłosiła się na odwyk ons.pl

Artystka jest uzależniona od lekarstw przepisywanych na receptę. Wraz z siostrą postanowiła poddać się leczeniu.

W oficjalnym oświadczeniu wysłanym do mediów Chaka Khan przyznała, że podjęła decyzję po śmierci Prince’a, który był jej dobrym przyjacielem. Z wyników autopsji wynikało, że muzyk przedawkował opioidy. Są one składnikiem kodeiny, morfiny czy heroiny. Środkiem, który zażył artysta, był fentanyl, który jest 50 razy silniejszy od heroiny. 

Khan jest uzależniona od tych samych lekarstw, które brał Prince.

"

Tragiczna śmierć Prince’a sprawiła, że zarówno ja, jak i moja siostra postanowiłyśmy przemyśleć i przewartościować nasze życie i priorytety. Zdałyśmy sobie sprawę, że to najwyższy czas, żeby podjąć działania, które ocalą nasze życie. Chciałybyśmy podziękować wszystkim za wsparcie, miłość i modlitwy - napisała wokalistka.

"

Chaka postanowiła zgłosić się na odwyk razem z siostrą, bo kobiety chcą się wzajemnie wspierać i uważają, że razem łatwiej będzie im pokonać uzależnienie.

"

To jest bardzo ważne, żebym w pierwszej kolejności zajęła się moim zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Wiem, że rozczaruję niektórych moich fanów, ale wiem również, że chcą, żebym wyzdrowiała i dobrze się czuła - dodała. "

Z powodu odwyku piosenkarka musiała odwołać trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych. Na oficjalnym profilu wokalistki na Facebooku pojawiły się dodatkowe informacje w tej sprawie.

"

Reprezentanci Chaki Khan ogłosili dzisiaj, że 10-krotna zdobywczyni nagrody Grammy rozpoczęła leczenie uzależnienia, przez co wszystkie koncerty zaplanowane na lipiec muszą zostać przełożone na późniejszy termin. Chaka zmaga się z uzależnieniem od środków przeciwbólowych i dobrowolnie poddała się terapii. W ramach leczenia lekarze zasugerowali, żeby wznowiła nagrywanie w połowie lipca, a występy rozpoczęła od 1 sierpnia. "

Życzymy jej szybkiego powrotu do zdrowia!

Więcej: