Carlos Santana zapowiada nową płytę

Carlos Santana zapowiada nową płytę ons.pl

Artysta wystąpi w Polsce latem 2016 roku. Na koncercie z pewnością nie zabraknie piosenek z nowego albumu, który ukaże się już w kwietniu. 

Nowa płyta Carlosa Santany zostanie zatytułowana „Santana IV”. W tworzeniu krążka udział wzięli: Carlos, Gregg Rolie, Neal Schon, Michael Carabello i Michael Shrieve, czyli klasyczny skład, który popularność zdobył w latach 70. Muzycy nagrali pierwszy od 45 lat wspólny album. Ich poprzedni - „Santana III” - został wydany w 1971 roku. Wydawnictwo zawierać będzie 16 piosenek i ukaże się 15 kwietnia 2016 roku. Pierwszym singlem promującym płytę zostanie utwór „Anywhere You Want To Go”, który poznamy już 5 lutego 2016 roku. Na oficjalnym profilu artysty na Facebooku pojawiło się zdjęcie okładki „Santana IV”.

Lista utworów na płycie Santana IV

1. „Yambu"

2. „Shake It"

3. „Anywhere You Want To Go”

4. „Fillmore East”

5. „Love Makes The World Go Round” (Feat: Ronald Isley)

6. „Freedom In Your Mind” (Feat: Ronald Isley)

7. „Choo Choo”

8. „All Aboard”

9. „Sueños”

10. „Caminando”

11. „Blues Magic”

12. „Echizo”

13. „Leave Me Alone”

14. „You And I”

15. „Come As You Are”

16. „Forgiveness”

To nie koniec dobrych informacji. Fanów Carlosa Santany na pewno ucieszy fakt, że muzyk zdecydował się po raz kolejny odwiedzić Polskę. Artysta wystąpi 8 lipca 2016 roku na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty. 

"

W lipcu 2013 r., podczas swojej pierwszej wizyty w Dolinie Charlotty, Carlos Santana oświadczył: „Charlotta to mój nowy dom!” - napisali organizatorzy na Facebooku. "

Santana wystąpił tam także 4 lipca 2015 roku w ramach 9. Festiwalu Legend Rocka. Tym razem będzie to koncert z okazji 10-lecia tej imprezy. W tym samym dniu zostanie zainaugurowana budowa domu poświęconego twórczości Carlosa Santany. Sprzedaż biletów na to wydarzenie rozpoczęła się we wtorek 26 stycznia 2016 roku o godz. 15:00. Ich cena waha się od 290 do 390 złotych.

Na jubileuszowym Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty wystąpią także: Suzi Quatro, Whitesnake, Kasia Kowalska, The Sister of Mercy oraz Deep Purple - będzie to już drugi koncert grupy na słynnym festiwalu. Zespół po raz pierwszy pojawił się tam 24 lipca 2011 roku.

Czekacie na nową płytę Carlosa Santany? A może wybierzecie się na jego koncert?

Więcej: